33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaTurizmas13 Kanarų salų savivaldybių yra pripažintos "vietovėmis, kuriose nuomai tenka didelė našta".

13 Kanarų salų savivaldybių yra pripažintos „vietovėmis, kuriose nuomai tenka didelė našta”.

- Advertisement 3-


13 Kanarų salų savivaldybių, kurios visos yra daugiausia turistų lankomos vietovės, buvo pripažintos gyvenamųjų būstų nuomos „probleminėmis teritorijomis”. Be to, keli salų sostinės rajonai taip pat priskiriami prie tokių pat rajonų dėl aukštų nuomos kainų ir ribotų būsto pasiūlos galimybių.

Norint, kad rajonas būtų priskirtas prie nepalankios padėties rajonų, reikia atitikti bent vieną iš dviejų sąlygų, nurodytų gegužės 24 d. Įstatyme 12/2023. Pirma, vidutinės būsto paskolos arba nuomos išlaidos, pridėjus pagrindines išlaidas ir komunalines paslaugas, neturi viršyti 30 % vidutinių pajamų arba vidutinių namų ūkio pajamų toje vietovėje. Šiose Kanarų salų savivaldybėse šis procentinis dydis yra gerokai viršytas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kita sąlyga yra ta, kad būsto pirkimo ar nuomos kaina per pastaruosius 5 metus turi būti padidėjusi bent trimis procentiniais punktais daugiau nei Kanarų salų vartotojų kainų indekso (VKI) padidėjimas.

Inicijuoti tokias priemones, kaip kainų ribos, kad būtų paskelbtos nepalankią padėtį patiriančiomis teritorijomis, turi Kanarų salos, rengdamos valstybės įstatymais pagrįstus reguliavimo teisės aktus. Tačiau kol kas jokių veiksmų nesiimta.

Nė viena savivaldybė nepateikė prašymo paskelbti nepalankias sąlygas patiriančią teritoriją, nors iniciatyvos gali būti pateiktos artimiausiais mėnesiais. Las Palmas de Gran Kanarijos ir La Orotavos savivaldybės vienintelės išreiškė norą tai padaryti, tačiau oficialiai apie savo ketinimus dar nepranešė

Kanarų salų vyriausybė paaiškino, kad prireikus bus išnagrinėtos priemonės ir procedūros. Artimi šaltiniai nurodo, kad jei išliks dabartinė tendencija salų nekilnojamojo turto rinkoje, kuriai būdingas „visiškas paklausos perkamosios galios ir kainos neatitikimas”, vyriausybei gali tekti imtis priemonių dėl didelio nuomojamo nekilnojamojo turto trūkumo šiose vietovėse.

Vis dėlto nekilnojamojo turto sektorius griežtai nepritaria kainų kontrolės priemonių įgyvendinimui, nes viena iš tiesioginių pasekmių gali būti nuomojamo būsto išnykimas. Nekilnojamojo turto portalai, asociacijos ir nuomos valdymo bendrovės atmetė siūlomą orientacinį kainų indeksą, skirtą nuomos kainoms kontroliuoti probleminėse vietovėse, baimindamosi, kad jis atgrasys naujus nekilnojamojo turto objektus nuo patekimo į rinką, dar labiau sumažins pasiūlą ir dar labiau padidins kainas.

Nekilnojamojo turto federacija (FAI) teigia, kad nuomos kainų indeksas, pagal kurį privaloma riboti nuomos kainas, sukels dar daugiau baimės nekilnojamojo turto savininkams, išstums daugiau nuomotojų iš įprastos nuomos rinkos ir dar labiau sumažins turimo būsto pasiūlą.

- Advertisement 4-

Naujausi