24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKelionių užsakymų skaičius kyla: Britai tikisi kelionių atnaujinimų gegužę

Kelionių užsakymų skaičius kyla: Britai tikisi kelionių atnaujinimų gegužę

- Advertisement 3-

Po pirmadienį Jungtinės Karalystės paskelbto palaipsnio COVID-19 apribojimų sušvelninimo plano, vasaros kelionių užsakymų skaičius užsienyje pakilo net 600%. Oro linijų bendrovės ir kelionių organizatoriai atgauna viltį, kad ši vasara dar nevisiškai prarasta.

„EasyJet“ teigė, kad skrydžiai iš JK išaugo daugiau nei 300%, o vasaros kelionių užsakymai išaugo daugiau nei 600% per savaitę po to, kai vyriausybė vakar (pirmadienį) nurodė, kad kelionės gali būti atnaujintos jau nuo gegužės 17 dienos. Kelionių organizatorius „TUI UK“ paskelbė apie net 500% padidėjusius kelionių užsakymus.

Ši vasara bus lemtinga daugeliui oro linijų bendrovių ir kelionių organizatorių, kurie kaip įmanydami stengiasi išgyventi jau beveik metus trunkantį sudėtingą pandemijos apribojimų laikotarpį negaudamos beveik jokių pajamų. Tai jų paskutinis šansas, juk visos papildomos grynųjų pinigų atsargos jau investuotos.

Po vakar vakarą ir šį rytą užplūdusių užsakymų skaičiaus Jungtinės Karalystės akcijų fonduose iškilo kelionių organizatorių akcijos. Ir tai vyksta nepaisant to, kad tarptautinių kelionių atnaujinimas vis dar nėra šimtu procentu patvirtintas.
„EasyJet“ akcijos šoktelėjo 9 proc., TUI ir „Jet2“ – 6 proc., „British Airways“ savininkas IAG – 6 proc., o „Ryanair“ – 3 proc.

Nors Didžiosios Britanijos keliautojai ir yra patys didžiausi išlaidūnai, kai kurios šalys susirūpins dėl savo saugumo, juk būtent JK pasirodė taip greitai plintanti, naujoji COVID-19 mutacija. Tiek Ispanija, tiek Prancūzija uždarė savo sienas keliautojams iki kovo 2-osios.

Jungtinės Karalystės keliautojai visas detales sužinos jau balandžio 12 dieną, kai vyriausybė paskelbs naujienas, susijusias su kelionių atnaujinimu. Tarptautinių kelionių atnaujinimas įvyks ne anksčiau, kaip gegužės 17-ąją, tad pagrindiniai kelionių organizatoriai turės visą mėnesį laiko pasiruošti.
„EasyJet“ teigia, kad populiariausios rugpjūčio mėnesio kelionių kryptys yra Ispanija, Kanarų salos, Balearų salos, Portugalija ir Kreta. Šios kryptys britus domina ir liepos bei rugsėjo mėnesiais.
TUI teigimu, kelionės į Graikiją, Ispaniją (įskaitant Kanarų salas) ir Turkiją buvo beveik pilnai išpirktos per naktį, žmonės pasirengę poilsiauti jau nuo liepos mėnesio.
Vakcinacijos planas tapo pagrindine Jungtinės Karalystės grįžimo prie normalaus gyvenimo būdo priežastimi. Pirmąja vakcinos doze jau paskiepyti per 17.7 milijono gyventojų (ketvirtadalis visos JK populiacijos). Vyriausybė svarsto sveikatos pasų įvedimo galimybę.
Oro linijos ir kelionių organizatoriai tikisi, kad tokia pažanga reikštų pilną kelionių atnaujinimą jau nuo gegužės 17 dienos. Viliamasi, kad bus panaikintas ir 10 dienų karantino reikalavimas, kuris taip atgraso didžiąją dalį keliautojų.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai