33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosVandenys tarp Tenerifės ir La Gomeros paskelbti nuliniu bandomųjų banginių kilometru pasaulyje

Vandenys tarp Tenerifės ir La Gomeros paskelbti nuliniu bandomųjų banginių kilometru pasaulyje

- Advertisement 3-


Tarptautinis pasaulinio biologinio koridoriaus komitetas paskelbė, kad vandenys tarp Tenerifės ir La Gomeros, įskaitant ZEC Teno-Rasca zoną ties Teno švyturiu prie Palm-Maro krantų, yra „nulinis pasaulio kilometras”, kuriame gyvena bandomieji banginiai (Globicephala macrorhynchus).

Kartu jie išsiuntė peticiją JT, ES, Ispanijos vyriausybei ir Kanarų salų vyriausybei, kad kovo 5 d. būtų paskelbta Tarptautine bandomųjų banginių diena, siekiant didinti informuotumą apie šią rūšį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis paskyrimas atliktas vienoje gražiausių pasaulio vietų su krištolo skaidrumo vandeniu ir viena įvairiausių jūrinių buveinių, siekiant pabrėžti šios unikalios aplinkos svarbą šiai nacionaliniu ir tarptautiniu mastu saugomai rūšiai.

Šioje jūros juostoje tarp Tenerifės ir La Gomeros gyvena šimtų pilotų banginių populiacija, o stebėjimai vyksta kasdien ištisus metus, nes šių banginių socialinės grupės yra labai ištikimos tam tikrai vietovei.

Pilotų banginiai yra antra pagal dydį delfinų rūšis po orkos arba banginio žudiko. Pietinėje Tenerifės dalyje jie aptinkami būriais, kuriuos sudaro nuo 10 iki 20 individų, tačiau galima pastebėti ir iki 100 individų grupių. Jie medžioja 300-700 metrų gylyje, ieškodami savo mėgstamiausio maisto – kalmarų.

Pilotinių banginių populiacijos žinomos tik Havajuose, Kalifornijoje, Japonijoje, Madeiroje ir Marianų salose, todėl labai svarbu saugoti jų jūrinę buveinę, kurioje sugyvena šimtai faunos ir floros rūšių.

- Advertisement 4-

Naujausi