24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasKokia yra teisėta užstato suma nuomojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje?

Kokia yra teisėta užstato suma nuomojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje?

- Advertisement 3-


Ne paslaptis, kad nuomojamo nekilnojamojo turto Kanarų salose trūksta, todėl padidėjo kainos ir nuomotojų reikalavimai, kai bandoma jį įsigyti. Tačiau koks yra teisinis užstato dydis nuomojantis nekilnojamąjį turtą Ispanijoje ir kam jis reikalingas?

Užstatas – tai suma, kurią nuomininkas (arba nuomininkas) privalo sumokėti nuomotojui nuomos sutarties sudarymo metu. Pagal įstatymą jo pateikimas yra privalomas, o jo dydis yra lygus vieno mėnesio nuomos mokesčiui būsto atveju ir dviejų mėnesių nuomos mokesčiui komercinės paskirties nekilnojamojo turto, pavyzdžiui, biurų, sandėlių, parduotuvių ir t. t.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Užstato paskirtis – „reaguoti į galimus nuomininko padarytus sutarties pažeidimus”, pavyzdžiui, nuomos mokesčio ar mokesčių už komunalines paslaugas (vandenį, elektrą ir pan.) nemokėjimą, jei jie neįtraukti į nuomos sumą. Jis taip pat gali būti naudojamas padengti žalai, padarytai turtui pasibaigus sutarčiai.

Užstatas negali būti atnaujinamas (t. y. didinamas) per pirmuosius penkerius nuomos sutarties metus, jei nuomotojas yra fizinis asmuo, arba per pirmuosius septynerius metus, jei jūsų nuomotojas yra juridinis asmuo (įmonė). Tačiau nuo to momento kiekvieną kartą, kai nuomos sutartis pratęsiama, nuomotojas gali reikalauti, kad užstatas taip pat būtų didinamas tol, kol jis bus lygus vieno mėnesio nuomos mokesčio sumai, galiojančiai sutarties pratęsimo metu (arba dviejų mėnesinių įmokų sumai, jei nuomojamas komercinės paskirties nekilnojamasis turtas).

Užstato grąžinimas pasibaigus nuomos laikotarpiui:

Nuomotojas teisiškai privalo grąžinti užstatą nuomininkui per vieną mėnesį nuo raktų gavimo pasibaigus sutarčiai arba sutartą dieną, kai jis bus atlaisvintas.

Pirmąjį mėnesį užstato sumai nebus skaičiuojamos teisinės palūkanos, tačiau jei nuomotojas per šį laikotarpį užstato negrąžins, užstato suma pradės skaičiuoti palūkanas.

Šį mėnesį nuomotojas turi atlikti sutarties likvidavimą, t. y. patikrinti, ar yra kokių nors neatitikimų ar žalos turtui, kurią reikia išskaičiuoti iš pateikto užstato sumos, arba, priešingai, ar turi būti grąžinta visa tą dieną perduota suma.

Siekiant išvengti problemų šiame etape, patartina dokumentais įforminti raktų perdavimą, taip pat nurodyti bet kokią sumą, kurią nuomininkas tuo metu gali būti nesumokėjęs (nuomos mokestį, komunalinius mokesčius ar kitas sumas), taip pat turto ir jo turinio būklę inventorizacijos sąraše (jei turtas yra su baldais ir (arba) elektros prietaisais).

Įprasta pasirašyti paprastą dokumentą po to, kai abi šalys bendrai apžiūri turtą, prie kurio netgi galima pridėti nuotraukas, atspindinčias jo būklę sutarties sudarymo metu.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos