24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosTenerifės vyriausybė investuoja 7,9 mln. eurų, kad užtikrintų saugų patekimą į gaisro...

Tenerifės vyriausybė investuoja 7,9 mln. eurų, kad užtikrintų saugų patekimą į gaisro paveiktus miškus

- Advertisement 3-


Tenerifės ministrų kabinetas aktyviai dirba, kad vėl atidarytų kalnus ir takus, nukentėjusius nuo rugpjūčio 15 d. kilusio miško gaisro. Daugiausia dėmesio skiriama žmonių saugumui užtikrinti, ypač tose vietovėse, kuriose per gaisrą smarkiai nukentėjo Kalifornijoje auganti Monterėjaus pušis, dėl to kyla nuolatinis pavojus.

Svarbu priminti, kad gaisras paveikė kelias savivaldybes, įskaitant Santa Ursulą, Arafo, Kandelariją, El Rosariją, El Sauzalą, Fasniją, Gijmarą, La Matanzą de Acentėją, La Orotavą, La Viktoriją, Los Realejos ir Tacorontę.
Gaisro, kurio perimetras siekė 90 kilometrų, kontrolė užtruko daugiau nei mėnesį, o nuostoliai viršijo 80 mln. eurų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Monterėjaus pušis – probleminė rūšis gaisro metu – ir toliau kelia sunkumų technikams ir miškininkų brigadoms. Salos tarybos tikslas, iškeltas dar prieš gaisrą, – išnaikinti šią rūšį dėl jos nesugebėjimo atsikurti, todėl galiausiai dėl silpnos šaknų sistemos ji žūsta ir krenta net esant silpnam vėjui ar minkštam dirvožemiui dėl lietaus.

Iš viso saugomoje gamtinėje erdvėje sudegė 571 hektaras Monterėjaus pušies iš likusių 730 hektarų. Planuojama atlaisvinti šią erdvę, kad joje būtų galima atsodinti vietines rūšis, visų pirma Monteverdės ir Kanarų pušis, ir atkurti šiose teritorijose pirmines ekosistemas.

Dauguma šių medžių yra pažeisti ties pagrindu ir toliau krenta savaime, keldami pavojų saugumui. Taryba aktyviai šalina medžius, ypač esančius šalia takų arba galinčius ant jų užvirsti, keliančius pavojų naudotojams ir transporto priemonėms.

Pirmininkė Rosa Dávila pabrėžė, kad tam tikri takai ir keliai uždaryti dėl saugumo problemų, ir paragino piliečius nuolat gauti informaciją oficialiais kanalais, pavyzdžiui, Tenerifės Kabildos gamtos aplinkos tinklalapyje ir programėlėje „Tenerife ON”, kurioje realiuoju laiku pateikiama naujausia informacija apie kalnų būklę.

Pirmininkas Dávila, apsilankęs vykdomų darbų vietose Las Calderetas ir Las Aguilillas Ravelo, El Sauzal ir El Rayo La Matanza de Acentejo miestuose, pabrėžė, kad dėl skubių darbų, kurių vertė siekia 7,9 mln. eurų, sudarytos sutartys su 22 įmonėmis. Tai dalis didesnių 29 mln. eurų investicijų, planuojamų 2024-2026 m., skirtų miškų atkūrimui naudojant vidaus išteklius.

Kabildos pastangos apima dviejų rūšių veiksmus: vienais siekiama apsaugoti viešuosius kelius, kitais – užkirsti kelią erozijai baseinuose. Pirmajam tikslui atlikti pasitelkiama specializuota technika, įskaitant smulkintuvą žemei valyti ir miško perdirbimo mašiną. Svarbiausias rūpestis – saugumas, todėl miškininkystės procesorius, turintis sustiprintą kabiną, užtikrina saugų nustatytų didelės rizikos medžių pašalinimą.

Miško įveisimas yra sudėtinga užduotis, apimanti žemės valymą, duobių kasimą ir sodinimą. Nors didžiojoje La Orotavos dalyje šis procesas jau atliktas, El Sauzal ir La Matanza šiais metais susiduria su miško atkūrimo laiko iššūkiais, nes juos reikia užbaigti iki kovo mėnesio ir lietaus atėjimo.

Antroji veiksmų grupė tiesiogiai ir netiesiogiai susijusi su erozijos rizika. Apsauginiu mulčio sluoksniu, pagamintu iš susmulkintų augalų liekanų, arba dirvožemio atkūrimu sėjant ir sodinant siekiama palengvinti ataugimą. Be to, švelnesni agrotechniniai metodai, pavyzdžiui, užtvarų statymas naudojant Monteverdės šakas, sulėtina vandens tekėjimą ir užkerta kelią greitam nuosėdų susidarymui.

Šias augalines struktūras, vadinamas fajinomis, papildo kitos priemonės, pavyzdžiui, vietinių akmenų spragų užpildymas, skersinių akmenų struktūrų kūrimas apleistuose keliuose ir akmenų padėjimas negiliose griovose prieš srovę nuo kelių, kad sulėtėtų vandens tekėjimas.

Kabildas ne tik sutelkia dėmesį į skubius veiksmus, bet ir sprendžia nuošliaužų ir masinio judėjimo pavojų turinčių teritorijų problemas. Tai apima barjerų, skirtų nuolaužoms sulaikyti, įrengimą, upių vagų palei miško kelius stabilizavimą ir gaisro paveiktų priešgaisrinių hidraulinių tinklų remontą.

Techninės iniciatyvos, tokios kaip naujų sudegusių teritorijų ortofotonuotraukų rengimas, projektų rengimas, techninis vadovavimas, sveikatos ir saugos parama, yra visapusiško požiūrio į nukentėjusių regionų atstatymą dalis.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos