23.9 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaIspanijaPagal vienos Ispanijos ligoninės tyrimą beveik visi pacientai, susirgę Covid-19 turėjo vieną...

Pagal vienos Ispanijos ligoninės tyrimą beveik visi pacientai, susirgę Covid-19 turėjo vieną ypatybę

- Advertisement 3-

Ispanijos gydytojai ištyrė, kad daugiau nei 80-čiai procentų pacientų, kurie per pirmąją epidemijos bangą pateko į vieną iš Ispanijos Santandero miesto ligoninių susirgę lengva ar sunkia koronaviruso infekcijos formoma, organizme buvo nustatytas vitamino D trūkumas.

Straipsnis su šio tyrimo rezultatais buvo išspausdintas Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo (Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism) leidinyje.

,,Pagal mūsų darbo rezultatus galima daryti išvadą, kad būtina stebėti vitamino D trūkumą organizme ir jį pašalinti. Ši išvada yra ypač svarbi labiausiai pažeidžiamai pacientų grupei – garbaus amžiaus bei lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims. Juo labiau, vitamino D papildai turėtų būti rekomenduojami pacientams, kurie jau užsikrėtė naujuoju koronavirusu. Vitaminai turės teigiamą įtaką raumenims ir imunitetui“, – teigė vienas iš tyrimo autorių, Kantabrijos universiteto (Ispanija) profesorius Jose Hernandez.

Jau nuo pat pasaulinės koronaviruso pandemijos pradžios mokslininkai bando suprasti, kokie pagrindiniai faktoriai lemia užsikrėtimą ir ligos eigą bei kodėl vieni pacientai serga lengva forma, o kitiems koronavirusas atneša mirtį. Paskutiniais mėnesiais biologai ištyrė, kad mirtingumas yra net keturis kartus didesnis tų pacientų tarpe, kurie skundžiasi širdies ir kraujagyslių ligomis.

Dar vieno tyrimo duomenimis, rasta vitamino D trūkumo ir pacientų mirties atvejų sąsaja. Pasak šio darbo autorių, tokia schema gali paaiškinti mirusių pacientų skaičiaus skirtumus Italijoje ir kai kuriose kitose šalyse. Vėliau panašios išvados buvo padarytos ir JAV mokslininkų, tačiau daugelis gydytojų abejoja, ar toks ryšys iš viso egzistuoja.

Tirdami daugiau kaip du šimtus pacientų, kurie šių metų pavasarį ir vasaros pradžioje buvo priimami į Kantabrijos universitetinę kliniką, būklę, profesorius J. Hernandez ir jo kolegos gavo naujų įrodymų, kad vitamino D trūkumas žmogaus organizme gali sustiprinti koronaviruso infekcijos simptomus. Šių tarpe buvo ir lengvai sergantys pacientai, ir ligoniai, kuriems prireikė intensyvios priežiūros bei dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų. Daugelio pacientų organizmuose gydytojai ištyrė žymų vitamino D trūkumą.

Pacientų vyrų organizme užfiksuotas žymiai didesnis vitamino D trūkumas, negu pacienčių moterų. Tai dar kartą paaiškina, kodėl vyrai užsikrečia Covid-19 virusu dažniau ir serga sunkesne forma, nei moterys.

Mokslininkai spėja, kad šiuos skirtumus gali lemti vitamino D molekulės, kurios padeda slopinti kraujagyslių, širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų uždegimą. Šie uždegimai yra pagrindinė visų pacientų, užsikrėtusiųjų SARS-CoV-2 koronavirusu grėsmė gyvybei. Pacientų, kurių uždegimo biomarkerių koncentracija kraujyje buvo didesnė, vitamino D kiekis buvo ženkliai mažesnis. O ligoniai su aukštesne vitamino D kiekio koncentracija kraujyje persirgdavo naujuoju koronavirusu žymiai lengvesne forma.

Mokslininkai tikisi, kad tolesnis vitamino D ir koronaviruso sąsajų tyrimas padės jiems suprasti, kaip vitamino D trūkumas yra susijęs su koronaviruso infekcijos sunkumu bei sukurti priemones, kurios sulėtintų Covid-19 pandemijos plitimą visame pasaulyje.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai