24.6 C
Tenerife
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasTenerifės „Palm Beach Club“ investuotojai patys imasi problemų sprendimo

Tenerifės „Palm Beach Club“ investuotojai patys imasi problemų sprendimo

- Advertisement 3-

„Palm Beach Club“ – žymus atostogų viešbutis, įsikūręs prie pat paplūdimio Playa de Las Americas, Tenerifėje. 1983 metais pastatytas pastatas iki 2014 metų veikė kaip visavertis pakaitinio naudojimosi kurortas su RCI mainų sistema. Nuo 2016 metų viešnagę viešbutyje galima užsisakyti per įvairių rezervavimo agentūrų tinklalapius. 2014 metais viešbučio valdytojai norėjo pertvarkyti visą pastatą į nuosavybės teise priklausančius butus. Deja, to padaryti nepavyko. Tuomet buvo planuojama dalį pastato palikti kaip pakaitinio naudojimosi klubą, o likusioje dalyje įrengti apartamentus.
„Silverpoint Vacations SL“ pardavė bendroves, kurioms priklausė 52 pakaitinio naudojimosi savaitės. „Silverpoint“ pažadėjo, kad nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai bus išduoti per trejus metus. Nekilnojamojo turto kainos svyravo nuo 145 000 eurų už studijos tipo butą iki 350 000 eurų ir daugiau už butus su mansarda. Jie tikrai nebūtų mokėję tokių sumų, jei būtų žinoję, kad faktiškai išliks 52 savaičių kurorto valdomos pakaitinio naudojimosi teisė.

Taigi „Palm Beach Club“ investuotojai pateko į spąstus. Nepanašu, kad artimiausiu metu jie gaus buto nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą. Įmonė „Silverpoint“, kuri iš pradžių pardavė investicijas, šiuo metu yra likviduojama. Tada atrodė, kad kita bendrovė „Excel Hotels and Resorts SA“ įvykdys „Silverpoint“ duotus pažadus užbaigti pertvarkymo procesą. Tačiau dabar „Excel Hotels and Resorts SA“ nusiplauna rankas ir teigia, kad šiuo klausimu jie neprisiima jokios atsakomybės.

Problemą dar labiau apsunkino tai, kad daugelio bendrovių vienintelis direktorius yra „Excel Hotels & Resorts SA“. Ši bendrovė valdo turistinę viešbučio eksploataciją. Tai akivaizdus interesų konfliktas. Iš tikrųjų nuo 2019 m. pradžios „Excel Hotels & Resorts SA“ į daugelio investicinių bendrovių banko sąskaitas nepervedė jokių pinigų. Tačiau „Excel Hotels & Resorts SA“ pajamos, gautos iš „Palm Beach Club“ buvo išties įspūdingos, tie metai viešbučiui buvo puikūs, užimtumas viršijo 90%.

Kokia galima „Palm Beach Club“ investuotojų išeitis?
Galimybė parduoti tokio pobūdžio investicijas – minimali. Investuotojai turi tik dvi išeitis.

Pirmoji galimybė – kreiptis į teismą ir reikalauti kompensacijos, kad pirminis pirkinys būtų pripažintas negaliojančiu. Kompensacijos išmokėjimas priklausys nuo „Silverpoint“ likvidavimo proceso, kuris bus ilgas, rezultatų. Esant tokiam sudėtingam likvidavimo procesui, ypač dėl pandemijos sukeltų vėlavimų, kol bus atsiskaityta su kreditoriais, praeis keleri metai. Teismas tiria, ar po bendrovės žlugimo iš įvairių buvusių savininkų, direktorių ir patarėjų bus išieškotos lėšos.

Antroji galimybė – išsaugoti investicinės bendrovės nuosavybę, tačiau pašalinti „Excel“ iš valdytojo pozicijos. Šis būdas leistų investuotojams išlaikyti nuosavybės teisę į savaites ir (arba) butus, už kuriuos sumokėtos didžiulės sumos.

Nemažai investuotojų grupei dabar atstovauja Tenerifėje įsikūrusi konsultacinė bendrovė „The Nordic Consulting“. Generalinis direktorius Ali Farhoud aiškina: „Atstovaudami savininkams jų įmonių metiniuose visuotiniuose susirinkimuose, pastebėjome, kad daugumai įmonių priklauso po 52 savaites viename bute. Tai geros naujienos. Taip pat sužinojome, kad šie apartamentai „Excel“ bendrovei atnešdavo nemažai pajamų, tačiau „Excel“ jų neperdavė bendrovėms. Tuomet pradėjome tirti galimybę perimti bendrovių kontrolę“.

Ali Farhoud teigimu, kai tik „Excel“ sužinojo, kad bus pakeistas vienintelis bendrovių direktorius, buvo skubiai pasirašyta 10 metų sutartis. „The Nordic Consulting“ generalinis direktorius įsitikinęs, kad ši sutartis gali būti nutraukta teismine tvarka.

„Tai buvo sunkus darbas ir pareikalavo daug laiko, bet mes darome pažangą. Įkūrėme naują bendrovę „Riekki Opal Management SL“, turinčią reikiamus teisinius ir apskaitos išteklius „Palm Beach Club“ įmonėms valdyti. Dabar valdome 28 įmones ir tikimės, kad prie projekto prisijungs daugiau investuotojų“.

Siekiama, kad savininkai galėtų naudotis jiems priklausančiais butais ir, jei nori, parduoti savaites. Yra galimybė gauti licenciją butų nuomai.

Investuotojai, kuriems reikalinga informacija ir patarimai, gali kreiptis į „The Nordic Consulting“ konsultantus telefonu (+34) 822 684 556 arba el. paštu [email protected]

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai