30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėTSJC sprendimu viešbučiai ir maitinimo įstaigos Tenerifėje vėl atveria duris, tik ar...

TSJC sprendimu viešbučiai ir maitinimo įstaigos Tenerifėje vėl atveria duris, tik ar ilgam?

- Advertisement 3-

Vakar Kanarų salų Aukščiausiasis Teisingumo Teismas (TSJC) sustabdė 3 pavojaus lygio ribojamųjų priemonių, kuriomis siekiama sustabdyti Covid-19 infekcijos plitimą Tenerifėje ir kurios ypač paveikė salos svetingumo sektorių, įgyvendinimą. Todėl dabar šioms įstaigoms taikomos 2 lygio taisyklės: leidžiamas 50% užimtumas, prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau kaip keturi, o prie baro – ne daugiau kaip du asmenys. Lauko terasos ir vėl dirbs 75% pajėgumu, ten prie staliukų galės sėdėti ne daugiau kaip šeši žmonės. Be to, maitinimo įstaigų darbo laikas bus pratęstas iki vidurnakčio.

Šios savaitės pradžioje, pirmadienį, regioninė vyriausybė atvėrė galimybę keisti kiekvieno pavojaus lygio standartus, taikomus svetingumo pramonei. Ir nors jie laikėsi vieno iš pagrindinių kovos su pandemija principų, t. y. dėl užsikrėtimo oro lašeliniu būdu, uždaryti svetingumo įstaigų interjerus, kitos bendruomenės teigė nustačiusios metodus, kaip kontroliuoti, uždaros erdvės pavojingumą.

TSJC sprendimu nedelsiant sustabdomas draudimas naudotis vidinėmis patalpų erdvėmis (išskyrus naudojimąsi tualetais ir maisto pasirinkimą) ir vartoti maistą bare. Taip pat panaikinamas 50% terasų talpos apribojimas ir iki 6 asmenų padidinamas maksimalus prie vieno staliuko ar staliukų grupės sėdinčiųjų asmenų skaičius. Primename, anksčiau 3-čiojo lygio apribojimų metu buvo leidžiami vos 4 asmenys. Visos kitos taisyklės, susijusios su saugiu atstumu, dezinfekcija bei apsauginių veido kaukių dėvėjimo prievolė tiek darbuotojams, tiek klientams, tebegalioja.

Santa Cruz de Tenerifės TSJC Administracinių bylų kolegijos antrasis skyrius, labai atsargiai ir todėl neišklausęs atsakovo, konstatuoja, kad iš esmės neįrodyta, jog nei svetingumo įstaigų uždarymas, nei terasų talpos apribojimas “yra užkrato problemos priežastis ir nesitikima, kad tai bus jos sprendimas”.

TSJC patenkino Kanarų salų miestų federacijos (Facua) ir Laisvalaikio ir rekreacijos verslininkų asociacijos (AERO) prašymus ir ginčytiną administracinį skundą dėl Kanarų salų Vyriausybės birželio 23 d. susitarimo sustabdyti tame posėdyje Kanarų Vyriausybės nustatytas prevencines priemones Tenerifės saloje.

TSJC sprendime teigiama, kad “nėra įrodymų”, jog pandemijos evoliuciją “lemia maitinimo ir viešbučių sektoriuje vykdoma ekonominė veikla”. Teismo manymu, 3 pavojaus lygio apribojimai “toli gražu nėra problemos sprendimo būdas. Ši veikla nedaro spaudimo sveikatos apsaugai, tačiau jos sustabdymas gali tapti dramatišku ekonominiu atžvilgiu”.

Šiandien vyriausybė ir svetingumo sektoriaus atstovai susitiks, galutiniam svetingumo įstaigų veiklos susitarimui. Bus siekiama stabilios veiklos atnaujinimo, užkertant kelią neapgalvotiems žaibiškiems sprendimams. Jeigu nebus rastas kompromisas, Vyriausybė turės 3 dienas TSJC sprendimo apskundimui.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai