26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėTenerifės pietuose plinta šūkiai "Turistai grįžta namo

Tenerifės pietuose plinta šūkiai „Turistai grįžta namo

- Advertisement 3-


Turizmas yra daugelio Kanarų salų, įskaitant pietinę Tenerifės dalį, širdis ir ekonominis variklis, tačiau daugeliui jis ima slysti iš rankų ir sukelia daugiau žalos nei naudos. Vakar ryte (sekmadienį) gyventojai ir poilsiautojai pabudo nuo šūkių, išreiškiančių šį jausmą Palmmaro mieste, kuris tapo naujausiu grafičių taikiniu.

Ant sienų ir apžvalgos aikštelių matomose miesto vietose buvo išpiešti tokie užrašai: „Turistai eikite namo”, „Mano vargas – jūsų rojus” ir „Vidutinis atlyginimas Kanarų salose – 1 200 eurų”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nors visi supranta, kad salai reikia turizmo, kad ji išgyventų ir klestėtų, kaip tai įrodė Kovido pandemija, daugelis gyventojų ir aplinkosaugos grupių mano, kad vyriausybė per daug persistengia ir prisotina salą, todėl prastėja jos gyventojų gyvenimo kokybė.

Išryškėjo būsto problemos, nes nuomotojai renkasi labiau pelningą poilsio nuomą, o tai reiškia, kad nuomos rinkoje trūksta gyvenamųjų patalpų, eismas beveik užstringa dėl automobilių srauto, ypač kai turistų skaičius didžiausias ir keliai pilni nuomojamų automobilių, be to, vis daugiau viešbučių ir turistinių „kaimelių” gauna žalią šviesą, kad pritrauktų dar daugiau žmonių.

Tenerifes pietuose plinta sukiai Turistai grizta namo

Kaip sakoma viename iš šūkių, vidutinis darbo užmokestis Kanarų salose tesiekia apie 1 200 eurų į rankas, o to nepakanka, palyginti su augančiomis nuomos kainomis, didėjančiomis palūkanų normomis ir pragyvenimo išlaidomis dėl infliacijos lygio.

Penktadienį Tenerifės vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją dėl vandens trūkumo, nes trūksta vandens atsargų žmonių vartojimui ir žemės ūkio reikmėms; nors tai tiesiogiai nesusiję su turizmu, buvo pabrėžta, kad turistinės vietovės sunaudoja šešis kartus daugiau vandens nei gyvenamieji rajonai, o tai reiškia, kad augant turizmui reikia didesnio vandens kiekio. Tačiau kol kas neatrodo, kad padėtis artimiausiu metu pagerės.

undefined

Tenerifes pietuose plinta sukiai Turistai grizta namo 1

- Advertisement 4-

Naujausi