26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėCabildo oficialiai skelbia ekstremalią vandens trūkumo situaciją Tenerifėje

Cabildo oficialiai skelbia ekstremalią vandens trūkumo situaciją Tenerifėje

- Advertisement 3-


Skubiai reaguodama į didėjančią vandens krizę saloje, vakar, penktadienį, Tenerifės Kabildos taryba, kuriai pritarė visos pagrindinės politinės partijos, vienbalsiai patvirtino institucinę ekstremalios situacijos dėl vandens būklės deklaraciją. Ši išsami deklaracija apima įvairias priemones, kuriomis siekiama užtikrinti vandens tiekimą, pasisakyti už nešiojamų vandens gėlinimo įrenginių statybą, pradėti informavimo apie vandens vartojimą kampanijas ir įsteigti Sausros tarybą. Ji pabrėžė, kad salos tarybos nariai yra Tenerifės „žmonių atstovai”, ir taip pagrindė savo teisėtumą priimant šį svarbų sprendimą.

Deklaraciją nagrinės Salų vandens taryba, o joje iš viso numatyti 34 neatidėliotini veiksmai, kuriais siekiama užtikrinti žemės ūkio tvarumui būtiną vandens srautą ateinančiais šiltaisiais mėnesiais, kartu visiškai išsaugant sanitarines ir buitines reikmes.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Dokumente aprašyta keliolika siurblinių, valymo įrenginių ir vandens tiekimo stočių projektų. Jame siūloma šiaurės rytų regione (Valle Guerra arba Mesa del Mar) sukurti vieną ar dvi kilnojamąsias stotis, kuriose būtų galima panaudoti perteklinius išteklius.

Šiuo metu saloje jaučiamas akivaizdus vandens stygius, kuriam būdingas labai prastas požeminio vandens balansas ir nuolatinis požeminio vandens lygio mažėjimas. Pažymėtina, kad salos požeminio vandens atsargos kasmet sumažėja vidutiniškai 2,5-3 linijiniais metrais, t. y. milijonais kubinių metrų, o didžiausios reikšmės siekia iki penkių metrų.

Per pastaruosius ketverius metus šiltos šiluminės anomalijos ir itin mažas kritulių kiekis tapo norma: užfiksuotos aštuonios karščio bangos ir daugybė aukštos temperatūros epizodų ne vasaros sezono metu. Saulės spindėjimo valandų skaičius viršijo normą daugiau nei 10 %.

Dėl vandens krizės Balteno valdomuose rezervuaruose pasiektas istoriškai žemas vandens lygis. 2023 m. vasarą jis buvo kritinis – mažiausias per pastaruosius metus vasaros sezono metu. Be to, gerokai išaugo drėkinimo vandens poreikis – per pirmąjį praėjusių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, jo buvo patiekta 18 % daugiau.

Taigi dabartinė padėtis yra gerokai prastesnė nei 2023 m., kai žemės ūkio drėkinimo vandens tiekimas jau buvo smarkiai sumažėjęs. Kabildos nepaprastosiomis priemonėmis siekiama spręsti šias kritines problemas ir užtikrinti salos aprūpinimą vandeniu šiuo precedento neturinčiu sausros laikotarpiu.

Ariko prisijungia prie Fasnijos ir skelbia vandens vartojimo apribojimus, tapdama antrąja Tenerifės savivaldybe, priėmusia šią priemonę per 24 valandas.

„Siekiant užtikrinti vandens tiekimą visiems mūsų gyventojams, būtina racionaliai jį naudoti, taip pat imtis ekstremalių taupymo priemonių, kad būtų pasiektas atsakingesnis ir efektyvesnis vandens vartojimas”, – teigiama oficialiame Ariko tarybos pranešime spaudai.

Tarp priimtų priemonių – draudimas plauti transporto priemones (išskyrus degalinėse), taip pat pripildyti baseinus, tvenkinius, rezervuarus ar cisternas. Be to, paplūdimiuose draudžiama naudotis dušais ir raginama nenaudoti geriamojo vandens laistymui.

Kol kas nė viena turistinė vietovė neįvedė vandens apribojimų, tačiau duomenys rodo, kad šiose vietovėse sunaudojama iki šešių kartų daugiau vandens nei gyvenamosiose vietovėse.

Kanarų salų vyriausybės Vandens ministerija, vadovaujama Marcoso Lorenzo, kovo 11 d. sušaukė susitikimą su salų kabildų, salų vandentvarkos tarybų ir kiekvienos Kanarų salos miestų tarybų atstovais, kad susitartų dėl vandens taupymo priemonių tiek žmonių vartojimui, tiek drėkinimui.

Dėl sausiausio rudens ir žiemos nuo tada, kai pradėta registruoti, vandeningieji sluoksniai praktiškai išdžiūvo, o rezervuarų talpa sumažėjo trečdaliu – tai skaičiai, būdingi vasarai, bet ne šiomis dienomis, kai, pavyzdžiui, rezervuarų talpa paprastai viršija 72 % jų talpos.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi