24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaNaujienosKokios dabar galioja taisyklės ir apribojimai poilsiautojams atvykstantiems į Kanarų salas

Kokios dabar galioja taisyklės ir apribojimai poilsiautojams atvykstantiems į Kanarų salas

- Advertisement 3-

Poilsiautojai, planuojantys kelionę į Kanarų salas, neabejotinai mėgausis saulės ir vandens teikiamais malonumais, tačiau, nepaisant sušvelnintų įvažiavimo į šalį apribojimų, viešnagės metu vis dar teks laikytis tam tikrų taisyklių. Ispanija nuo šiol priima JK lankytojus be neigiamo PGR testo ar karantinavimosi prievolės. Keliautojai gali atvykti į Ispaniją, tačiau grįžę privalės izoliuotis ir atlikti keletą testų.

Gegužės 9 dieną, pasibaigus 2020 metais spalio mėnesį Ispanijos vyriausybės paskelbtai nacionalinei nepaprastajai padėčiai, apribojimai visose Kanarų salose sumažėjo, ypač 1 ir 2 pavojaus lygio zonose. Ispanijos ministrui pirmininkui Pedro Sanchez paskelbus, kad pilnai vakcinuotiems JK piliečiams, atvykusiems į šalį, nereikės pateikti neigiamo PGR testo, skrydžių ir kelionių paklausa ženkliai išaugo.

Štai keletas šiuo metu galiojančių apribojimų Tenerifėje ir likusiuose Kanarų salose:

Apsauginės veido kaukės:
Pagal įstatymus visi vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys arba asmenys, kuriems taikomos sveikatos išimtys, privalo dėvėti apsauginę veido kaukę visose viešosiose erdvėse tiek patalpose, tiek lauke. Kaukę privaloma dėvėti ir visose viešosiose viešbučių erdvėse, išskyrus tada, kai asmuo valgo/geria baruose ar restoranuose bei maudosi/deginasi paplūdimyje ar baseine.

Apsauginės veido kaukės yra privalomos einant gatve, nepriklausomai nuo socialinio atstumo, o jų nedėvint arba dėvint netinkamai yra skiriamos administracinės baudos. Praėjusią savaitę Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija pareiškė, kad netrukus ši taisyklė bus sušvelninta.

Komendanto valanda:
Atšaukus pavojaus būseną, komendanto valanda nebėra taikoma. Barams ir restoranams yra taikomi darbo laiko apribojimai. Šiuo metu visų barų darbo laikas prasideda ne anksčiau kaip 06:00 valandą ryto, baigiasi ne vėliau vidurnakčio. Naktiniai klubai vis dar neatnaujino savo veiklos, tačiau jiems bus leista tai padaryti visai netrukus ir dirbti iki 02:00 valandos nakties.

Barai ir restoranai:
Esant dabartiniam pavojaus lygiui, vidinės barų ir restoranų salės yra atviros. Priklausomai nuo įmonės dydžio leidžiamas skirtingas užimtumas. Privaloma laikytis saugaus atstumo (2 metrai tarp kėdžių atlošų). Taip pat, priklausomai nuo pavojaus lygio zonos, yra priimamos lankytojų grupės, kurių dydis svyruoja nuo 6-10 asmenų.

Daugelyje vietų vėl pradedama rengti pramoginius renginius. Klubai ir karaokė vis dar yra draudžiami. Klientas, paliekantis savo staliuką, pavyzdžiui norėdamas išeiti parūkyti ar apsilankyti tualete, privalo užsidėti apsauginę veido kaukę.

Saugus socialinis atstumas:
Socialinės distancijos taisyklės Ispanijoje šiek tiek skiriasi nuo Jungtinės Karalystės taisyklių. Viešose vietose yra patariama laikytis 1.5 metro saugaus atstumo bei naudoti higienos priemones, įskaitant rankų dezinfekavimą. Prekybos centruose galioja apsauginių veido kaukių dėvėjimo taisyklė bei ribojamas klientų skaičius.

Paplūdimio taisyklės:
Eidami į paplūdimį/pasivaikščiojimų po paplūdimį metu/irkluodami privalote dėvėti apsauginę veido kaukę. Maudynių vandenyne metu apsauginės veido kaukės nėra privalomos. Jeigu maudotės ne didesnėje, kaip 6 asmenų grupėje, veido kaukės taip pat nėra privalomos.

Degindamiesi turite išlaikyti bent 1.5 metro saugų atstumą nuo kitos žmonių grupės. Kai kuriuose paplūdimiuose yra draudžiama naudotis gultais. Tai priklauso nuo paplūdimio, o ne nuo salos ar miesto.

Dar šis tas:
Gera žinia – kiekvieną dieną atnaujinama vis daugiau pramogų – organizuojamos kelionės laivais, yra galimybė užsiimti kai kuriomis vandens sporto šakomis. Savo duris atveria vandens atrakcionų parkai.

Pavyzdžiui, Siam parkas Tenerifėje nuo šio savaitgalio dirba tik penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Norėdami patekti į parką, turite rezervuoti bilietus internetu, nes lankytojų skaičius šiuo metu yra griežtai kontroliuojamas.

Viešbučiai ir apgyvendinimo įstaigos:
Vis daugiau apgyvendinimo įstaigų atveria duris savo keliautojams. Prieš atvykdami būtinai patikrinkite, ar jūsų mėgstama apgyvendinimo vieta jau dirba, juk daugelis salų viešbučių buvo uždaryti dar 2020-ųjų metų kovo mėnesį.

Praėjusių metų lapkritį Kanarų salos priėmė įstatyminį dekretą, pagal kurį reikalaujama, kad kiekvienas, norintis apsigyventi atostogų ir (arba) turistų apgyvendinimo įstaigoje, turi pateikti neigiamą antigenų testą (taisyklė negalioja rezidentams).

Šis dekretas vis dar galioja, tad pasiruoškite, kad jūsų būsite paprašytas pateikti antigenų testą.

Grįžtantys į JK
Keliautojai, grįžtantys iš visų geltonajame sąraše esančių šalių, įskaitant Ispaniją ir Kanarų salas, prieš atvykdami į JK privalo atlikti Covid-19 testą. Grįžę į JK privalo 10 dienų būti karantine. Covid-19 testas turi būti atliktas antrą ir aštuntą dieną (arba anksčiau) po atvykimo.

Tikimasi, kad Kanarų salos netrukus bus įtrauktos į Jungtinės Karalystės žaliąjį sąrašą ir ši padėtis pasikeis, o kelionės iš Jungtinės Karalystės taps dar paprastesnės.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai