26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėTenerifės ministrų kabinetas inicijuoja 800 mln. eurų kainuosiantį traukinių planą pietuose

Tenerifės ministrų kabinetas inicijuoja 800 mln. eurų kainuosiantį traukinių planą pietuose

- Advertisement 3-


Tenerifės valdybos pirmininkė Rosa Dávila vakar (ketvirtadienį) pranešė, kad Tenerifės valdančioji taryba numato inicijuoti traukinio į pietinę salos dalį nuo San Isidro iki Adechės projektą, kurio kaina sieks apie 800 mln. eurų.

Palydimas Teritorijų planavimo tarybos nario Chosė Miguelio Ruano, Dávila pabrėžė, kad geležinkelio plėtra saloje yra „nepajudinamas tikslas”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Jis sutiko, kad po ketverius metus trukusio vyriausybės neveiklumo pandemijos metu reikia atnaujinti techninius projektus, ir paaiškino, kad baigėsi poveikio aplinkai vertinimo terminas. Be to, reikia keisti „Tenerifės salos sutvarkymo planą” (PIOT), o šios užduotys užtruks mažiausiai metus, ir pridūrė, kad jei projektui bus užtikrintas reikiamas finansavimas ir gautas techninis ir teisinis patvirtinimas, statybos, manoma, užtruks apie ketverius metus.

Dávila gyrė Transporto ministerijos „absoliučią paramą” Tenerifės ir Gran Kanarijos pasiūlymams ir jos įsipareigojimą sukurti darbo grupę, kuri išanalizuotų traukinių, skirtų kovoti su eismo problemomis šiose dviejose salose, galimybes

Ji teigė, kad nenumato sunkumų užtikrinant reikiamą finansavimą, nes keturi milijardai eurų, reikalingi projektams abiejose salose, nėra didelė suma nacionaliniam geležinkelių tinklui.

Dávila taip pat pabrėžė, kad projektas atitinka ES anglies dioksido išmetimo mažinimo tikslus, kuriems įgyvendinti, be centrinės ir regioninės vyriausybių bei Metrotenerifės Kabildos įnašų, skirta pakankamai lėšų.

San Isidro-Adeje geležinkelio ruožas pasirinktas dėl to, kad juo kasdien važiuoja pusė milijono žmonių (93 proc. iš jų – gyventojai) ir kad jis yra netoli pramoninių zonų, oro uosto, uostų, ligoninių ir pagrindinių užimtumo centrų. Dávila pažymėjo, kad šis geležinkelio ruožas bus antras pagal keleivių intensyvumą vienam kilometrui Ispanijoje, jį lenkia tik Madrido priemiestinis traukinys.

Ji taip pat pabrėžė, kad traukinys yra ekonomiškai ir ekologiškai „pelningas” ir yra „sprendimas” salos judumo problemoms spręsti, ir išreiškė apgailestavimą, kad per pastaruosius ketverius metus ministerija ir Kabildas nepalaikė jokių ryšių.

Ekspertai atmeta traukinius kaip sprendimą Tenerifei

Buvusios administracijos (kuriai vadovavo PSOE) laikais Tenerifės Kabildos taryba užsakė parengti Tvaraus judumo salos planą (PIMSIT), kuriame buvo įvertinta 17 transporto infrastruktūros alternatyvų ateinantiems dešimtmečiams.

Šiame tyrime padaryta išvada, kad tinkamiausias variantas salai – pirmenybė teikiama trijų autobusų-VAO juostų, stovėjimo ir važiavimo aikštelių ir tramvajų pratęsimo įgyvendinimui. Tačiau dabartinis Cabildo, vadovaujamas CC ir PP, ignoruoja šio tyrimo išvadas.

Pagal PIMSIT palankiausia alternatyva apima kelių projektų optimizavimą ir įgyvendinimą, pavyzdžiui:


·

Žiedinis kelias aplink salą (statomas Erjos tunelis)


·

Adeje esančio greitkelio TF-1 tiesimas po žeme.


·

TF-5 variantas La Lagunos mieste.


·

Vakarinis aplinkkelis aplink metropoliteną.


·

Trys autobusų-VAO juostos: dvi iš Santa Kruso į Los Realejos ir Giimarą ir viena iš San Isidro į Los Cristianos.


·

Dvi tramvajų tinklo plėtros 1 ir 2 linijose.


·

Park-and-ride įrenginiai TF-1, TF-5 ir už salų ribų esančiuose koridoriuose.


·

Šios alternatyvos kainuotų apie 1,5 mlrd. eurų, t. y. gerokai mažiau nei 2,2-2,5 mlrd. eurų, skirtų traukiniui. Pagal šį planą vidutinis asmeninių transporto priemonių greitis padidėtų 2,55 km per valandą, 75,9 proc. gyventojų viešuoju transportu galėtų naudotis ne toliau kaip 300 metrų atstumu, o susisiekimas vyktų kas 30 minučių, be to, būtų daromas minimalus poveikis saugomoms gamtinėms teritorijoms ir išskiriamos kultūros vertybės.

 

PIMSIT autoriai traukinį pietų kryptimi iš Santa Kruso į Adechę laikė „žemo prioriteto” projektu ir rekomendavo jį svarstyti tik įgyvendinus visus planuojamus kelių projektus, ypač tuos, kurie apima dideles autobusų-VAO juostas greitkeliuose TF-1 ir TF-5. Šiaurinės krypties traukinio projektas vis dar atidedamas, o alternatyvos, pavyzdžiui, tramvajai, yra svarstomos.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi