23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaĮdomybėsTenerife: Teidės viršukalnėje testuojamas NASA zondas

Tenerife: Teidės viršukalnėje testuojamas NASA zondas

- Advertisement 3-

Valstybinės meteorologijos agentūros (Aemet) duomenimis, Teide viršukalnėje yra testuojamas ir tvirtinamas meteorologinis jutiklis MEDA (,,Marso aplinkos dinamikos analizatorius), kurio seserinis modelis šiuo metu yra
,,Mars 2020″ misijoje pakeliui į Marso planetą.

Misija ,,Mars 2020″ prasidėjo šių metų liepos 30-ąją, po raketos ,,Atlas V“ paleidimo iš Cape Canaveral kyšulio. Kosminiame laive yra marsaeigis ,,Rover Perseverance“ ir meteorologinis jutiklis MEDA. Planuojama, kad raketa pasieks tikslą 2020 metų vasario 18-ąją dieną. Pagrindiniai šios misijos tikslai – gyvybės ženklų paieška, uolienų ir Marso dirvožemio mėginių surinkimas bei galimas jų pargabenimas atgal į Žemę.

„Rover Perseverance“ yra aprūpintas septyniais skirtingais instrumentais, specialiai sukurtais precedento neturintiems moksliniams eksperimentams, kurie bus atliekami su raudonosios planetos dirvožemiu. Meteorologinis jutiklis MEDA buvo sukurtas meteorologinių reiškinių, tokių kaip vėjo greitis ir kryptis, temperatūros ir drėgmės matavimams atlikti. Aparatas galės įvertinti dulkių dalelių kiekį ir dydį bei radiacijos lygį Marso atmosferoje.

MEDA jutiklis sukūrtas mokslininkų grupės, kuriai vadovavo du Ispanijos tyrimų centrai: INTA (Nacionalinis aviacijos ir kosmoso technologijų institutas) bei CSIC (Aukštoji mokslinių tyrimų taryba).

MEDA jutiklis yra bandomas ir tvirtinamas Teide viršukalnėje atliekant dvigubą eksperimentą Marse bei Žemėje. Tyrimai prasidėjo 2020-ųjų metų rugsėjo mėnesį, po programos įdiegimo La Fortaleza bendradarbiaujant Alcalá universiteto mokslininkams, CSIC, IGN (Nacionalinam geografijos institutui) ir Aemet bei dalyvaujant Nacionalinio parko ir Teidės ugnikalnio atstovams.

MEDA registruoja įvairius aplinkos parametrus, kad juos būtų galima palyginti su įprastais Aemet atliktais matavimais šalia esančiose stotyse. Planuojama atlikti tiesioginės, visuotinės ir difuzinės saulės spinduliuotės, aerozolio optinio storio, Angström atmosferos aerozolių bei kitų meteorologinių parametrų matavimus. Šie duomenys padės patikrinti ir suprasti atmosferos dinamiką bei kitą svarbią informaciją, kurią MEDA surinks raudonojoje planetoje.

Po nusileidimo Jezero krateryje Marse, „Rover“ ir „MEDA“ praleis vienerius Marso metus (687 žemės dienas) planetoje, rinkdami duomenis NASA analizei.

Šaltinis NASA AEMET internetad

Foto NASA

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai