24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasSkubus raginimas ieškoti gyvenamojo būsto sprendimų turistinėse vietovėse

Skubus raginimas ieškoti gyvenamojo būsto sprendimų turistinėse vietovėse

- Advertisement 3-


Viešbučių savininkų asociacija ir didžiausios svetingumo sektoriaus profesinės sąjungos kartu reikalauja „skubiai išspręsti” rimtą būsto trūkumo problemą, su kuria susiduria turizmo sektoriaus ir Tenerifės vietovių darbuotojai. Ashotel ir Sindicalistas de Base perdavė Kanarų salų savivaldybių federacijai (Fecam) savo susirūpinimą dėl ūmaus protingų nuomos kainų trūkumo turistiniuose miesteliuose ir jų apylinkėse, ypač Tenerifės pietuose.

Dėl šios padėties darbuotojai priversti gyventi vis toliau nuo viešbučių, apartamentų kompleksų ir restoranų esančiose vietovėse, o tai didina transporto spūstis regione

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Jorge Marichal, Ashotel prezidentas, paragino priimti „greitesnius ir realesnius sprendimus”, kad būtų išspręstas „biurokratinis lėtumas”, susijęs su žemės perdavimu iš savivaldybių Kanarų salų vyriausybei valstybinių būstų statybai.

Jis pasiūlė, kad savivaldybės, turinčios nustatytos gyvenamosios paskirties žemės, gautos iš 10 proc. dalinės plėtros planų, palengvintų būsto projektų statybą įmonėms, norinčioms išnuomoti šiuos namus ar butus darbuotojams už priimtiną kainą, nustatant kainų ribas. Be to, jis atkreipė dėmesį į galimybę šiam tikslui panaudoti Kanarų salų investicinį rezervą.

Hotelininkai įspėjo, kad dėl dabartinės padėties trūksta darbuotojų, o kai kuriais atvejais viešbučiuose ir aparthoteliuose uždaromi skyriai ar aukštai, „nes nėra pakankamai darbuotojų, kad būtų galima teikti reikiamas paslaugas”.

Sindikalistų bazės generalinis sekretorius Manuelis Fitas išreiškė susirūpinimą dėl turizmo sektoriui gresiančio „žlugimo”, kurį lemia būsto trūkumas ir judumo problemos, dėl kurių įmonių darbuotojai patiria „fizinę ir psichinę perkrovą”. Jis pabrėžė, kad šiame sektoriuje padaugėjo pravaikštų – nuo 15 % iki 25 % įmonių darbuotojų, o tarp kambarinių – iki 30 %.

Sąjunga sutiko, kad jei yra laisvos miesto žemės ir verslininkų, norinčių statyti būstus darbuotojams, turintiems stabilų darbą ir atlyginimus, leidžiančius įperkamą nuomą, reikia „administracijų valios”, kad tai įvyktų.

Fitas jau kelerius metus įspėja apie darbuotojų „iškeldinimą” iš turistinių vietovių dėl augančių nuomos kainų ne tik pagrindinėje turistinėje zonoje, bet ir greitkelio TF-1 vidinėje pusėje, o eismo problemos dar labiau apsunkina šio sektoriaus padalijimą.

Ashotel pabrėžia, kad Kanarų salose yra didžiausia socialinio būsto paklausa tarp visų Ispanijos regionų ir tuo pat metu čia yra daugiausia tuščių būstų. Šią padėtį ji aiškina tuo, kad išaugo atostogų nuomos apimtys, o tai įtempė ilgalaikės nuomos rinką ir padidino kainas.

Jie tvirtina, kad miestų planavimo reguliavimo, nustatančio, „kur ir kur ne” archipelage galima eksploatuoti turistų būstus, trūkumas lėmė, kad pastaraisiais metais turistų nuomojamų patalpų „eksponentiškai padaugėjo”. Šiuo metu salose jų yra užregistruota 195 000, t. y. 60 proc. daugiau nei prieš šešerius metus, palyginti su 325 000 reguliuojamų turistinių patalpų archipelago viešbučiuose ir apartamentuose.

Kanarų salų savivaldybių federacija, vadovaujama prezidentės María Concepción Brito, pasiūlė konsultuoti savivaldybes šiuo klausimu ir pasiūlė kartu su Ashotel ir Sindicalistas de Base sukurti darbo grupę. Kitas šių trijų šalių susitikimas įvyks sausio antroje pusėje.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos