26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasPragyvenimo išlaidų krizė Jungtinėje Karalystėje turi įtakos pusės britų žiemos atostogų planams

Pragyvenimo išlaidų krizė Jungtinėje Karalystėje turi įtakos pusės britų žiemos atostogų planams

- Advertisement 3-


Dėl vis didėjančios pragyvenimo išlaidų krizės 47 proc. britų yra priversti iš naujo įvertinti ir daugeliu atvejų atšaukti savo žiemos atostogų planus. Išskirtinės apklausos, kurią atliko „Redfield & Wilton Strategies for MailOnline„, duomenimis, net 44 proc. respondentų nusprendė atsisakyti atostogų kelionių per artimiausius tris mėnesius, o beveik pusė jų šį sprendimą aiškina patiriamu finansiniu spaudimu.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad net ir tie, kurie vis dar laikosi savo atostogų planų, dėl sudėtingo ekonominio klimato turėjo gerokai pakoreguoti savo planus. Net 59 proc. šių asmenų nurodė, kad pakeitė savo planus, kad prisitaikytų prie ekonominės realybės.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šis niūrus scenarijus pabrėžia, kad infliacijai sparčiai augant, o mokesčiams vis didėjant, eiliniai britai nuolat patiria sunkumų. Prie sunkmečio prisidėjo kelios pasaulinės krizės, įskaitant Kovido pandemiją, tebesitęsiantį konfliktą Ukrainoje ir krizę Izraelyje, kurios dar labiau apsunkino vyriausybės pastangas stabilizuoti viešuosius finansus.

Pragyvenimo islaidu krize Jungtineje Karalysteje turi itakos puses britu ziemos atostogu planams

Spalio 19 d. atliktoje apklausoje buvo klausiama apie atostogų planus likusiai metų daliai. Nustatyta, kad 25 proc. respondentų planuoja keliauti į užsienį, o 23 proc. ketina atostogauti Jungtinėje Karalystėje. Laimingi 9 % respondentų svarstė abu variantus. Deja, 44 % patvirtino, kad šią žiemą atostogauti neketina.

Iš tų, kurie nenoriai atsisakė kelionių planų, 47 % teigė, kad kitu atveju būtų atostogavę, jei ne pragyvenimo išlaidų krizė. Net ir tarp tų, kurie pasiryžę tęsti savo kelionių planus, net 59 proc. pripažino, kad dėl ekonominio spaudimo teko keisti atostogų planus.

Vyriausybės Biudžetinės atsakomybės biuras (OBR) įspėjo, kad šiuo metu šalis susiduria su vienu didžiausių pragyvenimo lygio nuosmukių per pastaruosius dešimtmečius. Ši nerimą kelianti padėtis pirmiausia siejama su augančiomis kainomis, kurios mažina pajamas. Naujausi duomenys rodo, kad reguliariai didėjantis darbo užmokestis tik neseniai viršijo infliacijos lygį, o tai įvyko pirmą kartą per beveik dvejus metus

Pragyvenimo islaidu krize Jungtineje Karalysteje turi itakos puses britu ziemos atostogu planams 1

44 proc. per ateinančius tris mėnesius neplanuoja išvykti į užsienį. Dėl apvalinimo skaičiai nesutampa su 100 %

Konservatorių partijos nariai vis dažniau ragina Riši Sunaką sumažinti mokesčius, kad palengvintų piliečiams tenkančią finansinę naštą. Šie raginimai tapo dar atkaklesni po to, kai praėjusią savaitę partija patyrė dvigubą pralaimėjimą papildomuose rinkimuose. Nepaisant to, R. Sunakas, kuris rinkimų rezultatų paskelbimo metu keliavo po Artimuosius Rytus, pažadėjo teikti pirmenybę infliacijos mažinimui ir Jungtinės Karalystės skolos naštos, susidariusios po Kovo 11-osios, valdymui.

Kancleris Džeremis Huntas, atsižvelgdamas į viešojo sektoriaus skolinimosi duomenis, kurie rugsėjo mėn. buvo mažesni, nei tikėtasi, ir 20 mlrd. svarų sterlingų mažesni už ankstesnes OBR prognozes, taip pat atmetė raginimus per būsimą rudens pareiškimą gerokai sumažinti mokesčius. Tačiau pasigirsta kalbų apie galimybę būsimajame pavasario biudžete padidinti 40 proc. didesnio pajamų mokesčio tarifo ribą.

Šioje apklausoje, kurią spalio 19 d. atliko „Redfield & Wilton Strategies”, dalyvavo 1 500 rinkimų teisę turinčių rinkėjų, o rezultatai buvo pasverti, kad tiksliai atspindėtų platesnį gyventojų ratą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos