30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaFuerteventuraPer 10 000 Kanarų salų įmonių pateikė paramos gavimo paraiškas

Per 10 000 Kanarų salų įmonių pateikė paramos gavimo paraiškas

- Advertisement 3-

Per pirmąsias dešimt dienų, kai buvo galima teikti prašymus dėl tiesioginės Kanarų salų vyriausybės pagalbos, buvo priimtos 10 326 mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) bei savarankiškai dirbančių asmenų paraiškos. Iš viso skirti 84 milijonai eurų, kuriais ketinama sumažinti žalą, kurią patyrė sektoriai, kuriuos labiausiai paveikė ekonominė krizė, prasidėjusi dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų.

Remiantis Ekonomikos ir užimtumo ministerijos duomenimis, beveik 80 % (7 819) paraiškų pateikta Gran Kanarijoje ir Tenerifėje. Beveik pusė visų pateiktų prašymų tenka Tenerifei – 4 547, o Gran Kanarijoje iki šiol buvo pateikti 3 272 prašymai.

Kalbant apie pagalbą savarankiškai dirbantiems asmenims, neturintiems samdomų darbuotojų (taip vadinamai 1 eilutei), kuriai skirta 18 mln. eurų, Tenerifėje buvo gauta 1 937 prašymai (45%), o Gran Kanarijoje prašymų skaičius siekia 1 317 (30 %). Šie procentiniai dydžiai praktiškai pasikartoja ir 2 eilutėje (MVĮ ir laisvai samdomi darbuotojai), kuriems skirta 66 mln. eurų. Šiuo atveju Tenerifėje pateikta 2 610 prašymų (44%), o Gran Kanarijoje – 1 954 (28%).

Likusiose salose, pavyzdžiui Fuerteventūroje, buvo užregistruoti 742 prašymai dvejomis pagalbos linijomis, Lanzarotėje 1 369, La Gomeroje 140, La Palma 237, El Hierro 19 (tiek savarankiškai dirbantiems be darbuotojų, tiek MVĮ ir savarankiškai dirbantiems su darbuotojais).

Tam, kad šiomis subsidijomis būtų galima pasinaudoti kuo greičiau, pagalbos administracijoje bendradarbiauja keturi salyno prekybos rūmai. Tam jiems padeda 118 papildomai pasamdytų darbuotojų.

Kaip praneša agentūra, kuriai vadovauja Elena Máñez, pirmąsias dotacijas tikimasi išmokėti iki paraiškų pateikimo termino pabaigos – balandžio 9-ąją dieną.

Siekdama šio tikslo Kanarų salų vyriausybė paskelbė dekretą, kuriuo supaprastinami terminai ir procedūros, kad šios subsidijos kuo greičiau pasiektų adresatus.

Ministrės teigimu, išskyrus kai kurias technines problemas, kurios buvo užregistruotos paraiškų padavimo pradžioje (dėl per didelio norinčiųjų antplūdžio), kitų nesklandumų pastebėta nebuvo. Visos paraiškos buvo pateiktos elektroniniu būdu.

Išskirtinis planas:
Šie 84 milijonai eurų tiesioginių dotacijų yra papildoma verslininkams remti skirtų priemonių paketo, kuris siekia 408 milijonus eurų, dalis. Kita šios iniciatyvos ašis yra šešių mėnesių mokesčių atidėjimas, kuris gali siekti 234 milijonus eurų.

Be to, Kanarų salų vyriausybė planuoja per mėnesį patvirtinti subsidijas IBI turizmo įstaigoms; ši strategija kainuos 80 mln. eurų ir bus pirmoji tiesioginė pagalba skirta turizmo paslaugų sektoriui.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai