24.3 C
Tenerife
Pirmadienis, 21 birželio, 2021
Reklama
PradžiaLanzaroteTimanfaya nacionalinis parkas - vieta, kurią privalote pamatyti Lanzarotėje

Timanfaya nacionalinis parkas – vieta, kurią privalote pamatyti Lanzarotėje

- Advertisement 3-

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: pirmasis mėgsta gyventi lengvą gyvenimą bei sekti „valgyk, gerk ir linksminkis“ principu. Kitas tipas nori gyventi gyvenimą, kuris juos jaudintų būtų kupinas nuotykių, o susidūrimas su sunkumais taptų nauju maloniu iššūkiu. Jie nori pokyčių, vykstančių dėl gamtos pokyčių.

Taigi, jei jūs priskiriate save prie pirmojo tipo, tuomet net negalvokite apie Timanfajos nacionalinį parką Lanzarotėje. Bet jei esate tas, kurio gyvenimas turi būti kupinas iššūkiu – ši vieta kaip tik jums!

Gamta yra nenuspėjama. Mes galime manyti, kad galime ją nuspėti, bet tai netiesa. Ji gali pasikeisti bet kurią akimirką. Taigi, kas lėmė, kad Timanfajos nacionalinio parko kraštovaizdis yra toks dramatiškas? Taip, kalbame apie 1720-1736 ir 1824 metais įvykusius ugnikalnių išsiveržimus, kurių padariniai ir suformavo šį parką.

Kur yra Timanfajos nacionalinis parkas?

Tai vienintelis geologinis nacionalinis parkas Ispanijoje, o tiksliau Kanarų salose esančiame Lanzarote regione. Tinajo ir Yaiza yra jos dalis. Vulkaninės kilmės dirvožemio parko plotas siekia 51 kvadratinį kilometrą.

Ką galima rasti?
Jei norite apsilankyti parke, prieš tai turėtumėte apie jį sužinoti daugiau. Visų pirma, tai ne tas parkas, kuris skirtas vaikams bei vakarėliams. Čia jūs:

  • Išvysite Montañas del Fuego (Ugnies kalnus);
  • Galėsite pajodinėti ant kupranugario;
  • Pasivaikščiosite nuostabiu reljefu.
    Dabar mes jį smulkiai aprašysime, kad suprastumėte ko tikėtis, kai ten pateksite. Įvažiavę į parką rasite lankytojų centrą, kuriame audiovizualine forma įvairiomis kalbomis pateikiama visa su šiuo parku susijusi informacija. Tad būtinai apsilankykite šioje vietoje. Toliau papasakosime šiek tiek apie Montañas del Fuego (Ugnies kalnus). Šis kraštovaizdis jus sužavės, nes atsidursite tikrame ugnikalnių pasaulyje. Tikimės, jūs esate drąsus žmogus, priešingu atveju, bus tikrai baisu. Taro de Entrada stotelėje galite įsigyti bilietą, į kurį įskaičiuota automobilio stovėjimo aikštelės nuoma. Toliau galima keliauti į Ruta de Los ugnikalnius. Tęsdami kelionę autobusu pasieksite Echadero de Camellos, kur galėsite pasivažinėti kupranugariais bei aplankyti muziejų. Muziejuje pamatysite kupranugarių parodą ir išvysite kai kuriuos senovinius žemės ūkio įrankius. Tačiau laikas yra fiksuotas, tad turėtumėte būti atsargūs, kad nepraleistumėte įdomiausių ekspozicijų.

Po pasivažinėjimo kupranugariais galite pažinti šį išskirtinį kraštą pėsčiomis. Tai galima padaryti dviem būdais:

  • Pirmasis – Tremensana, tai maždaug 2 km ilgio pasivaikščiojimas su gidu, kurį reikia iš anksto rezervuoti lankytojų centre.
  • Antrasis – Pakrantės maršrutas, kurį taip pat reikia rezervuoti iš anksto, bet į jį galite leistis ir su gidu, ir savarankiškai.

Lankydamiesi Timanfajos nacionaliniame parke turėtumėte nepamiršti, kad žemės temperatūra vietomis gali siekti net 100 laipsnių, todėl avėkite tinkamą avalynę. Be to, kai kuriose vietovėse neįmanoma pravažiuoti automobiliu, nes jos yra uždarytos. Ir galiausiai, nebandykite vaikščioti per lavą, nes tai yra begalo pavojinga.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai