30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasOro linijų bendrovės prašo, kad paskiepyti turistai galėtų įvažiuoti į Ispaniją be...

Oro linijų bendrovės prašo, kad paskiepyti turistai galėtų įvažiuoti į Ispaniją be covid-19 testų

- Advertisement 3-

Oro linijų asociacija (ALA) šiandien (pirmadienį) oficialiai kreipėsi į Ispanijos vyriausybę su prašymu, kad visi iš užsienio atvykę keliautojai, norėdami patekti į Ispaniją, būtų atleisti nuo PCR tyrimų reikalavimo. Norima, kad tokia išimtis būtų taikoma visiems, į Ispaniją įvažiuojantiems ir nuo Covid-19 viruso pasiskiepijusiems asmenims. Tokiu būdu norima pasekti Graikijos pavyzdžiu bei nelaukti oficialaus ES žaliojo sertifikato įsigaliojimo pradžios.

Šiandien surengtoje spaudos konferencijoje ALA prezidentas Javier Gándara paskelbė, kad šią vasarą planuojama vykdyti 58% nuo 2019 metais vykdytų skrydžių. Džiugina faktas, kad skrydžių kiekis bus 14% didesnis palyginus su 2020 metų vasaros statistika. Be to, vietinių skrydžių statistika yra ženkliai pozityvesnė, nei tarptautinių.

Nors Europa vis dar atsilieka nuo kitų rinkų, tokių, kaip pavyzdžiui, Kinijos ar Jungtinių Amerikos Valstijų, kuriose vidaus turizmas jau pasiekė aukštą lygį, kai kurios šalys, pavyzdžiui, Graikija, jau imasi naujų priemonių. Skelbiama, kad nuo gegužės 14 dienos ji planuoja atverti savo sienas visiems turistams bei nereikalauti PCR testo rezultatų iš tų keliautojų, kurie garantuoja, jog yra paskiepyti nuo koronaviruso. Pasak J. Gándara, vakcina ir skaitmeninis sertifikatas yra raktas į visapusišką saugaus turizmo atkūrimą.

Išaugo krovinių kiekis:

Vienintelė rinka, kurios beveik nepalietė Covid-19 pandemija – krovinių pervežimas oro transportu. Nuo 2020 m. spalio, iki 2021 m. kovo mėnesio bendrovės pervežė 81% to, ką gabendavo priešpandeminiu laikotarpiu. Šiuo metu šis rodiklis beveik pasiekė 90% lygį. Per šiuos šešis mėnesius keleivių srautas sudarė tik 34% praėjusių metų to paties laikotarpio keleivių srauto.

ALA, atstovaujanti daugiau kaip 60 oro transporto bendrovių, kurios sudaro 85% šalies oro eismo, teigia, kad oro transporto bendrovės yra pasirengusios atnaujinti susisiekimą visais maršrutais, kurie dėl pasaulinės Covid-19 pandemijos buvo neaktyvūs. Tai daugiau kaip 8 500 maršrutų, iš kurių pandemijos laikotarpiu 2 000 buvo neaktyvūs.

Dėl šios priežasties J. Gándara pasiūlė Ispanijai sekti Graikijos pavyzdžiu ir priimti paskiepytus tarptautinius turistus nelaukiant, kol bus įvestas taip vadinamas Covid-19 sveikatos pasas, bei atleisti juos nuo tokių tyrimų, kaip PCR.

ERTE pratęsiamas iki metų pabaigos:

Be to, J. Gándara pritaria, kad neskiepytiems keliautojams kaip alternatyva PCR, galiotų antigenų testai. Tokia praktika jau yra įsigaliojusi daugelyje Europos šalių. Siekiami sudaryti dvišaliai susitarimai bei norima pratęsti ERTE galiojimą iki rugsėjo 21-osios dienos.

Praeitų metų kovo mėnesį 14 134 ALA darbuotojai buvo registruoti ERTE platformoje. Tai sudaro 81% visų, pirmosios ekstrinės situacijos metu įregistruotų darbuotojų.

Dar vienas, atsinaujinimą skatinantis elementas – oro navigacijos valdytojos AENA įkainių mažinimas ateinantiems penkeriems metams DORA programoje (oro eismo reguliavimo dokumente).

Tačiau visos prognozės yra gana netikslios, nes situacija gali keistis priklausomai nuo pačios Covid-19 pandemijos raidos, vakcinacijos mastų, teisinių įvairių valstybių reguliavimų bei kitų faktorių.

Žiemos laikotarpio duomenys rodo, kad dėl mobilumo apribojimų per šešis mėnesius nuo 2020 metų spalio iki 2021 metų kovo mėnesio, keleivių srautas sumažėjo 83%, palyginus su atitinkamu iki kovidiniu laikotarpiu.

Oro linijų asociacijos prezidentas taip pat patikino, kad skrydžiai šiuo metu yra pigesni nei kada nors anksčiau, nes bendrovės stengiasi skatinti paklausą. Planuojama, kad patrauklios kainos išliks artimiausiu laikotarpiu.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai