24.6 C
Tenerife
Šeštadienis, 8 gegužės, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiDreifuojančiame laive į pietvakarius nuo EL Hierro salos rasti 17 žmonių lavonai

Dreifuojančiame laive į pietvakarius nuo EL Hierro salos rasti 17 žmonių lavonai

- Advertisement 3-

Jūrinė gelbėjimo tarnybos šaltinių pranešimu, vakar buvo aptiktas už 265 mylių į pietvakarius nuo El Hierro salos dreifuojantis kajukas. Jame paieškos ir gelbėjimo lėktuvo įgula aptiko 17 žuvusiųjų ir 3 išgyvenusius žmones. Likusių 3 žmonių pargabenimui Jūrinės gelbėjimo valdymo centras Tenerifėje mobilizavo gelbėjimo laivą „Talía“ ir karinių oro pajėgų sraigtasparnį.

Gelbėjimo operacijos metu iš kajuko iškelti 3 likę išgyvenusieji ir patvirtinta, kad laive vis dar tebėra 17 mirusių asmenų. Jūrinė gelbėjimo tarnyba praneša, kad išgyvenę asmenys neteko daug skysčių, jiems yra teikiama pirmoji medicinos pagalba.

Tenerifės šiauriniame oro uoste nusileido lėktuvas su išgyvenusiais – moterimi ir dvejais vyrais. Vienas iš jų kritinės būklės. Pastarasis dėl sunkios dehidratacijos, skubiai nugabentas į universitetinę ligoninę. Kitų dviejų žmonių būklė yra vidutinio sunkumo, jie perkelti į La Candelaria ligoninę.

Kajukas su neišgyvenusiais asmenimis kurį laiką buvo saugomas arčiausiai jo esančio prekybinio laivo – „Lady Doris“. Jie išbuvo prie jo tol, kol vakar vakare, šiek tiek po vidurnakčio, atvyko jūrų gelbėjimo tarnyba, kuri patvirtino, kad laive nėra likusių gyvų žmonių. Apskaičiuota, kad jie pasieks Kanarų salų uostą maždaug 11:30 valandą ryto.

Nuo 2020 metų rugpjūčio tai didžiausias aukų skaičius kajukuose:

Vakar rastas kajukas su 17 žuvusių žmonių yra didžiausia Kanarų salose užfiksuota tragedija nuo praėjusiųjų metų rugpjūčio mėnesio. Tąkart už 200 km į pietus nuo Gran Kanarijos Civilinė gvardija aptiko panašų laivą, kuriame buvo 15 žuvusiųjų. Niekam nepavyko išgyventi.

Jeigu tikėtume liudininkų parodymais, didžiausia pastarųjų mėnesių tragedija įvyko balandžio 11-ąją, kai maždaug už 220km nuo El Hierro buvo rastas kajukas su 4 žuvusių žmonių kūnais.

Kai kurie iš 19 likusių gyvų žmonių policijai teigė, kad prieš 18 dienų išplaukiant iš Nouakchott, kajuke buvo 45-49 žmonės, taigi aukų skaičius šiuo atveju gali svyruoti nuo 26 iki 30. Manoma, kad dauguma kūnų buvo išmesti į atvirą jūrą.

Ispanijos nevyriausybinės organizacijos „Caminando Fronteras“, kuri praneša valdžios institucijoms apie išplaukiančius laivus, kad būtų lengviau juos gelbėti, atstovas spaudai teigė, kad šiuo metu nėra jokių žinių apie penkis, per pastarąjį mėnesį iš Mauritanijos į Kanarų salas išplaukusius laivus, kuriuose iš viso buvo 283 žmonės (63, 58, 56, 59 ir 47 atitinkamai).

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai