27.6 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Įdomybės Nuo 2021 kai kuriuose Ispanijos greitkeliuose atšaukiamas kelių mokestis

Nuo 2021 kai kuriuose Ispanijos greitkeliuose atšaukiamas kelių mokestis

- Advertisement 3-

Virš 650 kilometrų greitkelio atkarpų ruožų, kurių didžioji dalis yra Katalonijoje, taps nemokami. Tačiau 2021-ieji atneša ne tik geras naujienas, nuo šiol mokamais taps automagistraliniai šalies keliai.

Ispanija yra Europos lyderė pagal greitkelių ir automagistralių skaičių. Pasauliniu mastu ją lenkia tik JAV ir Kinija.

Galima pamanyti, kad Ispanijoje, apregztoje bene 17 000 km greitkelių, mokamų kelių rinkliavos yra tiesiog nepakeliamos. Tačiau iš tiesų realybė yra kitokia.

Priešingai nei kaimyninėse Europos šalyse, Ispanijoje beveik 14 000 km kelių yra nemokami.

Nuo 2021-ųjų metų rugsėjo 1-osios nemokamų kelio atkarpų ruožų skaičius dar labiau padidės. Iš 1 500 km mokamų greitkelių bus išbraukti 664 km.

Pokyčiai ypač naudingi vairuotojams Katalonijoje – regioninė vyriausybė perima privačių greitkelių valdymą.

Nuo 2021-ųjų metų rinkliava atšaukiama šiuose Ispanijos greitkeliuose:

Dvi naujos greitkelio AP-7 trasos,
246 km kelio ruožas tarp Tarragona ir La Junquera (provincija Girona),
179 km kelio ruožas tarp Montmeló ir El Papiol savivaldybių.

Tokiu būdu greitkelyje AP-7, kuris driekiasi palei pietinę Ispanijos pakrantę nuo Katalonijos iki Mursijos (taip pat atskiras kelio ruožas nuo tarp Málaga ir Cádiz) iš 948 km mokamais liks viso labo 318 km.

Nuo 2021-ųjų metų rugsėjo mėnesio rinkliavos atšaukiamos ir AP-2 greitkelyje, jungiančiame Zaragoza ir Mediterráneo – nuo Zaragoza šiaurės rytų Ispanijoje iki El Vendrell Katalonijos pakrantėje, esančioje per 70km nuo Barselonos.

Rinkliavos atšaukiamos ir Katalonijos greitkeliuose C-32 (Barcelona-Lloret de Mar) ir C-33 (Barcelona-Montmeló).

Pastaruoju metu Ispanijoje vyrauja tendencija perduoti greitkelių valdymą regionaliniams ir nacionaliniams vyriausybės departamentams. Šis perdavimas atvėrė rinkliavų sumažinimo galimybę. Pranešama, kad siekiama atsikratyti „regioninių rinkliavų skirtumų“.

Priešingai, automagistralinių, Ispanijoje vadinamų ,,autovías“, vairuotojams 2021-ieji gali atnešti blogas naujienas.

Ispanijos vyriausybė, kartu su Susisiekimo Ministru Jose Luis Ábalos, kuris praeitais metais jau keletą kartų kėlė automagistralių apmokestinimo idėją, šiuo metu rengia naująjį Mobilumo įstatymą.

Tačiau automagistralėse įvedamos rinkliavos greičiausiai bus „simbolinės“ ir sudarys maždaug dešimtadalį vidutinės Ispanijos greitkelių rinkliavos sumos.

,,Visi, kurie neturės alternatyvaus maršruto pasirinkimo galimybės, pavyzdžiui, vykstantys į darbą, apmokestinti nebus“, – teigia Jose Luis Ábalos.

,,Tie, kurie naudojasi šiais keliais ir tokiu būdu patiria konkurencinį pranašumą, bus apmokestinti, nes šios infrastruktūros dėka jie gauna tiesioginę naudą“.

Ispanijos kelių asociacijos (AEC) teigimu, didžiulis šalies kelių tinklas stengiasi išlaikyti priežiūros reikalavimus tiek finansiškai, tiek struktūriškai. Tai paaiškina vyriausybės sprendimą įvesti automagistralinių kelių rinkliavas.

Ispanijos teritorijoje yra gan nedideli greitkelių (autopistas) ir automagistralių (autovías) skirtumai. Jie susiję su skirtingais greičio apribojimais, įvažiavimo/išvažiavimo taškais, tuo, ar kelias driekiasi miestų ribose ir dar keletu kitų.

Visi šalies automagistraliniai keliai priklauso vyriausybei, greitkeliai gali priklausyti ir privačiam sektoriui.

Naujienų portalo „El Español“ atlikta apklausa parodė, kad 44.3% respondentų sutinka, kad visi ispanai turėtų prisidėti prie maždaug 1.1 mlrd. eurų metines šalies kelių tinklo priežiūros išlaidų padengimo. Tai galima būtų padaryti automagistralinių kelių rinkliavos pagalba.

Tuo tarpu 37% respondentų mano, kad nemokamais galėtų būti visi keliai be išimties, 9.5% nusprendė, kad apmokestinti turėtų būti tik turistai ir užsienio šalių piliečiai, o 2.8% įsitikinę, kad rinkliavos turėtų būti taikomos tik transporto įmonėms ir sunkvežimių vairuotojams.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai