25.2 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Viešbučių užimtumas Kanarų salose pasiekė rekordiškai žemą lygį

Viešbučių užimtumas Kanarų salose pasiekė rekordiškai žemą lygį

- Advertisement 3-

Šiuo metu, po apgyvendinimo įmonėms ypač niūraus gruodžio mėnesio, kai verslas buvo varomas tik vietinių gyventojų ir menko užsienio turistų skaičiaus dėka, situacija tapo dar kritiškesnė – viešbučių užimtumas Kanarų salyne pasiekė dar neregėtą, rekordiškai žemą lygį. Ateinančią savaitę laukiamas praktiškai nulinis apgyvendinimo įstaigų užimtumas, dar žemesnis, nei buvo užregistruotas katastrofišku vadinamą 2020 metų lapkričio mėnesį.

Užsakymų skaičiaus mažėjimą lydi ir staigus kainų kritimas, nepaisant to, kad Šv. Kalėdų laikotarpiu jos šiek tiek kilo. Viešbučių asociacijos FEHT prezidentas José María Mañaricúa teigimu ,,šiuo metu situacija yra blogesnė nei lapkričio ir gruodžio mėnesiais“, jis mano, kad artimiausiomis dienomis bus uždaromas dar didesnis viešbučių skaičius.

Keletas apgyvendinimo įstaigų praeitą savaitę jau paskelbė apie savo veiklos stabdymą. ,,Riu“ Kanarų salyne užveria 11-kos viešbučių duris, atviri liks tik 7. Likusieji viešbučių tinklai paseks savo kolegų pavyzdžiu. J. M. Mañaricúa teigimu, keletas apgyvendinimo įstaigų tikisi išsilaikyti, tačiau daugelis priima sprendimą užsidaryti, juk artimiausiais mėnesiais, net iki pat vasaros pradžios, prognozuojamas visai menkas atvykstančių turistų skaičius. Tik vasaros sezono metu tikimasi, kad vakcinacija išgelbės turizmo sektoriuje susidariusią siaubingą padėtį.

Virš blogus laikus išgyvenančių viešbučių „ratus suka grifų fondai“

José María Mañaricúa teigimu, viešbučių pardavimo, susijusio su pasauline koronaviruso pandemijos krize Kanarų salyne nėra. FEHT prezidentas pripažįsta, kad salyne parduodami nedideli šeimyniniai apartamentų kompleksai, tačiau neigia didelių viešbučių pardavimo faktą. ,,Turistiniai metai buvo iš tiesų geri, sektorius yra ,,sveikas“, tad mes turime resursų ir kurį laiką galime išsilaikyti“, – drąsina J. M. Mañaricúa.

Tačiau turizmo industrijos šaltinių teigimu į Kanarų salas atkeliavo „grifų fondai“, kurie akylai ieško sandorių. Remiantis šiais šaltiniais, pastebėti jau keli atvejai, kai savininkai išpardavinėja apgyvendinimo įstaigų turtą, tačiau vis dar sprendžiami vadybiniai klausimai. ,,Šie fondai ieško pelningų sandorių, tačiau kol kas kainos yra aukštesnės, nei tikėtasi“, – skelbia turizmo industrijos šaltiniai.

Jeigu artimiausiais mėnesiais situacija Kanarų salyne negerės, dalis viešbučių bus neišvengiamai parduoti, o keletas kelionių organizatorių paskelbs bankrotą. Dalis didmenininkų ir oro linijų bendrovių atsidūrė ekstremalioje situacijoje – iškyla refinansavimo ar viešųjų pinigų injekcijų gavimo sunkumai.

Kanarų salų turizmo sektorius negali nuslėpti susirūpinimo esamos padėties sunkumu. Prognozės šiuo metu yra nulinės, o pandemijos raida Europoje gąsdinanti. ,,Turizmo ne tik nėra, jo net nesitikima“, – praneša šaltiniai. Vienintelė viltis – vakcinacija, kuri išgelbėtų vasaros sezoną.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai