33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaĮvykiaiMigracijos centrai yra perpildyti, nes per 4 dienas į Kanarų salų pakrantę...

Migracijos centrai yra perpildyti, nes per 4 dienas į Kanarų salų pakrantę atvyko 700 žmonių

- Advertisement 3-


Per pastarąsias keturias dienas migracijos kelią iš Vakarų Afrikos į Kanarų salas įveikė beveik 700 žmonių ir, kiek žinoma, dar keturi žuvo, įskaitant septynerių metų mergaitę, kuri nuskendo apvirtus valčiai, kurioje ji buvo.

Penktadienį netoli Lansarotės esančiuose vandenyse buvo išgelbėti 392 žmonės, buvę įvairiose valtyse. Aštuonis iš jų teko skraidinti sraigtasparniu „Helimer”, nes jie atsidūrė jūroje apvirtus valčiai, įskaitant šešerių metų berniuką, kuriam buvo sustojęs širdies ir kvėpavimo darbas ir kuris, gelbėtojams jį atgaivinus, kritinės būklės buvo nugabentas į ligoninę, ir nėščią moterį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tą pačią naktį septynerių metų mergaitė, kurią lydėjo motina, žuvo jų valčiai apsivertus drumzliname vandenyje. Pasak Raudonojo Kryžiaus atstovų, kurie kalbėjosi su jos motina, ji pririšo dukrą prie savęs nosinaite, kad ji būtų saugi, tačiau ši neatlaikė jūros jėgos.

Visi išgyvenusieji, išskyrus sunkiai sužeistuosius, kurie buvo nugabenti į ligoninę, ir moteris bei vaikus, kurie buvo nugabenti į San Bartolomės „Montaña Mina” centrą, buvo nugabenti į Arrečifės CATE (Laikinąjį užsieniečių priežiūros centrą), kuris talpina 200 žmonių. Tačiau šeštadienį teko padidinti jo pajėgumus papildomomis palapinėmis, nes taip pat prie Lansarotės krantų buvo sulaikyti dar du laivai, kuriuose buvo 104 žmonės, ir išsigelbėjusieji vėl buvo perkelti į CATE, kuris jau buvo perpildytas.


Migracijos centrai yra perpildyti nes per 4 dienas i Kanaru salu pakrante atvyko 700 zmoniu

CATE patvirtino, kad kasdien 80-100 žmonių perkeliama į centrus Gran Kanarijoje ir Tenerifėje, nes jie, būdami arčiausiai Afrikos krantų esanti sala, negali susidoroti su atvykėlių srautu.

Sekmadienį į Kanarų pakrantę atvyko 153 žmonės. Pirmieji laivai tai padarė naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kai į Fuerteventūrą atplaukė 102 migrantai: 41 – nedidele valtimi, kuri savo jėgomis pasiekė paplūdimį salos pietuose, ir 61 – valtimi, išgelbėta atviroje jūroje; tarp jų buvo aštuoni smarkiai dehidratuoti, kuriems prireikė medikų pagalbos.

Sekmadienio popietę dar 36 žmonėms pavyko savo jėgomis pasiekti Las Cocinitas paplūdimį (Harija, Lansarotė), o vakar (pirmadienį) dar 44 žmonės pasiekė Fuerteventūrą, taigi iš viso į salas atvyko 696 žmonės.

Šioje paskutinėje valtyje buvo trys žuvusieji, taigi, naujausiais Caminando Fronteras, stebinčios perplaukimą per salas, duomenimis, šiemet Kanarų krante jau žuvo daugiau kaip 800 žmonių.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi