30.9 C
Tenerife
Antradienis, 26 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasLigoninėse ir vaistinėse nebereikės dėvėti kaukių

Ligoninėse ir vaistinėse nebereikės dėvėti kaukių

- Advertisement 3-


Šiandien (penktadienį) Tarpteritorinė taryba ir regioninės sveikatos apsaugos ministerijos susitarė nutraukti privalomą kaukių naudojimą ligoninėse, medicinos centruose, socialinės sveikatos centruose ir vaistinėse – vienintelėse vietose, kur šis apribojimas, paskutinis pandemijos metu, vis dar galiojo.

Šis sprendimas bus patvirtintas artimiausiame Ministrų tarybos posėdyje (jo data dar nenustatyta), kuriame bus patvirtinta, kad kaukes naudoti bus rekomenduojama, bet ne privaloma. Tai bus privaloma tik tose vietose, kur yra imunosupresinių pacientų, pavyzdžiui, vėžio skyriuose, operacinėse ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Šiandienos sprendimą jie priėmė išanalizavę dokumentą apie pandemijos situaciją Ispanijoje, kurį parengė Fernando Simono vadovaujamo Sveikatos perspėjimų ir ekstremalių situacijų koordinavimo centro (CCAES) patarėjai.

Buvo pateikti keli variantai: visiškas prievolės panaikinimas ilgesniam laikui, visam laikui arba palaipsniui. Sveikatos apsaugos ministras Chosė Miñonesas praėjusią savaitę patikino, kad sprendimas dėl kaukių naudojimo šiose vietose bus priimtas remiantis šių ekspertų nuomone.

Ligoninės, slaugos namai (darbuotojams ir lankytojams) ir vaistinės buvo vienintelės vietos, kuriose ir toliau buvo privaloma naudoti kaukes po to, kai vasario 8 d. buvo panaikintas jų naudojimas viešajame transporteth. Privalomas kaukių naudojimas buvo įvestas daugiau nei prieš trejus metus, 2020 m. gegužės 4thgegužės mėn. per pirmąją pandemijos bangą.

Vis dėlto dabar Covid-19 situacija yra visiškai kitokia ir net įvykiai, kurie kitais atvejais lemdavo infekcijų pagausėjimą, pavyzdžiui, festivaliai, šį kartą nesukėlė atvejų padidėjimo.

Pagal naujausius Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, paskelbtus praėjusį penktadienį, bendras vyresnių nei 60 metų asmenų sergamumas, kuris vienintelis dabar matuojamas, yra 66,52 atvejo 100 000 gyventojų, o sergantieji koronavirusu sudaro tik 1,42 proc. hospitalizacijų palatose ir 1,12 proc. intensyviosios terapijos skyriuose.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai