26.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų vyriausybė vandens taršai nustatyti naudoja narus ir dronus

Kanarų vyriausybė vandens taršai nustatyti naudoja narus ir dronus

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybės ekologinių permainų generalinis direktorius Ángelas Montañésas paskelbė, kad vyriausybė pirmenybę teikia kovai su neteisėtu nuotekų išleidimu į jūrą, ir tai jau virto konkrečiais veiksmais.

Jis patvirtino, kad narai ir dronai padeda nustatyti naujus nuotekų išleidimo į jūrą šaltinius. Nuotekų tarša yra vienas iš pagrindinių rūpesčių greta seniai sprendžiamų plastiko ir kitų rūšių jūros šiukšlių problemų, kurios jau kelerius metus kelia nerimą žvejams, plaukikams ir aplinkosaugos organizacijoms.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pasak Montañéso, dauguma karštųjų taškų jau nustatyti, tačiau narai ketina surinkti mėginius ir parengti išsamesnę ataskaitą apie šiuos povandeninius išleistuvus, pranokstančią 2021 m. ataskaitą. Be to, dronai aptiks naujus, dažniausiai neleistinus išleidimus tiek iš viešųjų tinklų, tiek iš privačių pastatų.

Šios priemonės pastarosiomis dienomis pradėtos taikyti šiaurinėse Tenerifės vietovėse, tačiau ši problema plačiai paplitusi visame salyne, todėl bus laikomasi koordinuoto ir išsamaus požiūrio.

Montañésas pabrėžė, kad svarbu, jog į šią užduotį įsitrauktų savivaldybės, nes būtent jos yra pagrindinės šių išleidimų kaltininkės ir su jomis bus tiesiogiai susidorota. Jo perspėjimas neliko nepastebėtas, ir nuo to laiko kelios savivaldybių institucijos susisiekė su generaliniu direktoratu, kad sužinotų apie finansinę paramą ir personalo pagalbą, kurią vyriausybė skiria šiai skubiai ir svarbiai misijai.

Jis taip pat pridūrė, kad vyriausybė labiau linkusi legalizuoti arba uždaryti nelegalias išleidimo vietas, o ne taikyti sankcijas, nors pripažįsta, kad baudos turi atgrasomąjį poveikį. Vis dėlto, eidamas šias pareigas, jis matė, kad įmonės, asmenys ir net vietos valdžios institucijos susiduria su sunkumais, o kartais ir su sąmoningumo stoka, kai reikia legalizuoti ir tinkamai tvarkyti tokio tipo nuotekas.

Toks netinkamas nuotekų išleidimas kenkia aplinkos pusiausvyrai, didina riziką sveikatai ir kenkia Kanarų salų turistiniam įvaizdžiui, ypač tose vietovėse, kuriose matomi akivaizdūs problemos požymiai, ypač audringos jūros metu, kai vanduo banguoja, o likučiai iškyla į paviršių.

Vyriausybė nustatė maždaug šešių mėnesių terminą naujai ataskaitai parengti, kad būtų atnaujinta 2021 m. ataskaita, kurioje nustatyti 434 išleidimo taškai visose Kanarų salose, iš kurių tik 123 buvo įteisinti.

Montañésas įsitikinęs, kad šie skaičiai vis dar nepakankami, kad atspindėtų tikrąją padėtį salose. Atsižvelgdama į riziką, kad ES gali skirti papildomų nuobaudų arba pateikti skundų, vyriausybė šį klausimą, greta atliekų tvarkymo, laikė vienu svarbiausių uždavinių. 2021 m. ataskaitos duomenimis, didžioji dalis iš 434 jūrinių išleistuvių yra Tenerifėje (45 proc.), po jos seka Gran Kanarija (29 proc.). Iš neturinčių leidimų 210 nebuvo taikytos jokios sankcijos. Iš visų išleidžiamų nuotekų 54 % sudarė miesto nuotekos, 14 % – sūrus vanduo, o 13 % – sūrymas.

Ataskaitoje atskleidžiama, kad Tenerifėje yra daugiausia leidžiamų išleidimų (67), o tai taip pat reiškia didžiausią leidžiamų išleidimų procentinę dalį (34 %). Gran Kanarijoje jų yra 30, o El Hierro – nė vieno. Ir atvirkščiai, La Palma turi mažiausią leidžiamų išleistuvių procentinę dalį – tik 18 % visų šioje analizėje nurodytų išleistuvių. Be miesto, sūraus vandens ir sūrymo išleidžiamų nuotekų, kitos yra gėlo vandens (daugiausia baseinų), aušinimo vandens, pramoninių nuotekų ir lietaus nuotekų išleidžiamos nuotekos.

undefined

Kanaru vyriausybe vandens tarsai nustatyti naudoja narus ir dronus

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock