24.1 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiTenerifės Las Cañadas del Teidė regione per naktį užfiksuota 30 nežymių žemės...

Tenerifės Las Cañadas del Teidė regione per naktį užfiksuota 30 nežymių žemės drebėjimų

- Advertisement 3-

Nacionalinis geografijos institutas (IGN) Las Cañadas del Teidė regione užfiksavo apie 30 nedidelių žemės drebėjimų. Drebėjimai vyko nuo pirmadienio 21:01 val. iki antradienio ryto 4:32 val. 14 iš jų buvo užfiksuoti į pietvakarius nuo Pico Viejo ir į šiaurės rytus nuo Guía de Isora regionų.

Savo oficialiame pranešime spaudai IGN paskelbė, kad drebėjimų stiprumas pagal Richterio skalę siekė nuo 0.6 iki 1.9 balo. Visi drebėjimai užfiksuoti 8-23 kilometrų gylyje.

IGN atkreipia dėmesį į tai, kad šis seisminis aktyvumas yra vietovėje, kurioje reguliariai aptinkama daugybė mikroseisminių reiškinių. Jie nekelia jokio pavojaus gyventojams bei atitinka įprastus parametrus aktyviose vulkaninėse zonose, pavyzdžiui, Tenerifėje.

Birželio mėnesį Kanarų salose užfiksuoti 182 žemės drebėjimai. Stipriausias žemės drebėjimas, įvykęs birželio 12-ąją, 19:10 val. siekė 3.3 balo pagal Richterio skalę. Epicentras užfiksuotas 10 kilometrų gylyje už 150 km į šiaurės vakarus nuo Lanzarote salos.

Birželio 28-ąją, 1:16 val. į vakarus nuo Fuerteventuros salos, 35 km nuo kranto, įvyko 2.4 balo stiprumo ir 4 kilometrų gylio žemės drebėjimas. II stiprumo (EMS98) drebėjimas buvo jaučiamas Pajara mieste.

Seisminis aktyvumas tęsėsi tarp Gran Kanarijos ir Tenerifės. Jo metu įvyko 57 lokalūs žemės drebėjimai. Jų gylis siekė nuo 1 iki 35 kilometrų, o stiprumas – nuo 0.3 iki 2.1 mbLg.

Seisminis aktyvumas Tenerifės salos gilumoje tęsėsi daugiausia netoli Icod de los Vinos, Vilaflor, Teide-Pico Viejo ir Guía de Isora esančių vietovių. Iš viso įvyko 40 žemės drebėjimų, kurių stiprumas siekė 0.1 – 1.6 mbLg. Gylis – nuo 1 iki 28 kilometrų.

Kanarų salų vulkanų stebėjimo tinklo nuolatinėmis GNSS stotimis apdoroti duomenys nerodo jokių reikšmingų deformacijų, kurios galėtų būti susijusios su vulkanine veikla.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai