26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosKanarų salose sausio mėn. užfiksuota 4 proc. infliacija - didžiausia Ispanijoje

Kanarų salose sausio mėn. užfiksuota 4 proc. infliacija – didžiausia Ispanijoje

- Advertisement 3-


Sausio mėn. Kanarų salose infliacija buvo didžiausia Ispanijoje ir siekė 4 %. Palyginti su ankstesniu mėnesiu, kai ji buvo 3,4 %, tai yra trimis dešimtadaliais didesnė nei gruodžio mėn.

Šį šuolį lėmė padidėjusios elektros energijos kainos, o maisto produktų kainos, palyginti su ankstesniu mėnesiu, išaugo dešimtadaliu ir pasiekė reikšmingą 7,4 % lygį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nepaisant svyravimų kituose regionuose, Kanarų salos išlaikė pastovų 4 % infliacijos lygį, išsiskiriantį aukščiausiu šalyje.

Nacionalinis statistikos institutas (INE) oficialiai patvirtino prieš dvi savaites paskelbtus preliminarius infliacijos duomenis. Be to, bazinė infliacija, neįskaitant energijos ir šviežių maisto produktų, nacionaliniu lygmeniu sumažėjo dviem dešimtosiomis dalimis ir sudarė 3,6 %. Tai yra žemiausias rodiklis nuo 2022 m. kovo mėn.

Prie bendros infliacijos sausio mėn. reikšmingai prisidėjo per metus smarkiai padidėjusios kai kurių maisto produktų kainos. Aliejai ir riebalai smarkiai pabrango – 43,2 %, šviežios ankštinės daržovės ir daržovės – 15,6 %, švieži vaisiai – 13,7 %, kiauliena – 12,4 %.

Šie duomenys atskleidžia konkrečius sektorius, kurie ataskaitiniu laikotarpiu darė didelę įtaką infliacijos tendencijoms regione.

- Advertisement 4-

Naujausi