24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salos žada patvirtinti antigenų testų galiojimą visiems keliautojams

Kanarų salos žada patvirtinti antigenų testų galiojimą visiems keliautojams

- Advertisement 3-

Anot vyriausybės šaltinių, šiandien Kanarų salos Valdančiosios tarybos susitikime patvirtins antigenų testų galiojimą keliautojams. Toks sprendimas priimtas nepaisant to, ar Centrinė vyriausybė palaikys šią iniciatyvą, ar ne. Centrinės vyriausybės palaikymo prašė ne tik administracija, turizmo asociacija, bet ir pati regioninė valdžia.

Šią informaciją pirmą kartą paskelbė Turizmo ministrė Yaiza Castilla, kuri teigė, kad antigenų testas nėra tik salų užgaida. PCR testai, kurie kol kas vieninteliai galioja salyne, kartais yra brangesni už lėktuvo bilietą. Ministrė perspėja, jei nebus įvestas antigenų tyrimas ,,žiemos sezoną sudrebins ateinančių kelionių atšaukimų banga”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Be to, PCR testai turistams yra ne visada lengvai pasiekiami. Ypač dabar, po izoliacijos Jungtinėje Karalystėje panaikinimo, šis klausimas tapo aktualus – turistai kaip niekada pasiruošę kelionėms.

Europos Sąjunga nebuvo patvirtinusi antigenų testo galiojimą. Dėl šios priežasties, kaip pranešama pirmadienį vykusiame susitikime La Palma regione, Pedro Sánchez vyriausybė, kartu su Turizmo ministru Reyes Maroto taip pat neketina įgalioti antigenų testus keliautojams, atvykstantiems į Ispaniją.

Nuo šiol toks P. Sánchez pasiteisinimas netinkamas, nes vakar Europos ligų kontrolės centras (ECDC) ir Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) atvirai pareikalavo, kad turistams, keliaujantiems iš vienos valstybės narės į kitą, nebūtų atliekami jokie sistemingi testavimai ir nebūtų įvedami privalomi karantinai, nes, jų teigimu, keleivių užsikrėtimo rizika yra lektuve yra „daug mažesnė”.

Sveikatos Apsaugos komisarė Stella Kyriakides vakar popietę, vaizdo konferencijos su dvidešimt septyniomis valstybėmis narėmis metu teigė, kad užsikrėtimo koronavirusu rizika yra ne ,,pačios kelionės lėktuvu metu”, o išvykimo ir atvykimo punktuose. ,,Keliautojai nėra laikomi rizikos grupe ir su jais nesielgiama taip, lyg jie būtų kontaktavę su koronavirusu sergančiais ligoniais”, – teigia komisarė.

Antigenų klausimas bus sprendžiamas šiandien Kanarų salų parlamente. Kol nepaskelbti susirinkimo rezultatai, antigenų tyrimas nėra laikomas galiojančiu.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos