24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasĮkraunant elektromobilį Kanaruose išmetama daugiau teršalų nei naudojant vidaus degimo varikliu varomą...

Įkraunant elektromobilį Kanaruose išmetama daugiau teršalų nei naudojant vidaus degimo varikliu varomą automobilį

- Advertisement 3-


Įkraunant elektromobilį Kanarų salose išmetamas didesnis CO2 kiekis nei naudojant tradicinę vidaus degimo transporto priemonę, nes dėl izoliuotos salyno elektros energijos sistemos ir energijos rūšių derinio dar labiau naudojamas aplinką teršiantis kuras.

Tai viena iš pagrindinių išvadų, padarytų Las Palmas de Gran Kanarijos universiteto Elektronikos, inžinerijos ir automobilių katedros mokslininkams atlikus tyrimą, kuris buvo paskelbtas žurnale „Journal of Cleaner Production“ pavadinimu „A comparative evaluation of CO2 emissions between internal combustion and electric vehicles in small isolated electrical power systems – A case study of the Canary Islands“.

Tyrime nagrinėjami skirtumai tarp su elektra ir vidaus degimo varikliu varomų transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio salų, kuriose suvartojama daugiau energijos, elektros energijos sistemose, ir pastebima, kad tik salose, turinčiose geresnes ar didesnes energijos kaupimo sistemas ir didelį atsinaujinančiųjų energijos išteklių skverbties lygį, išmetamo CO2 kiekis šiek tiek sumažėjo.

Apskaičiavę išmetamųjų teršalų kiekį, tenkantį vienam lengvųjų automobilių nuvažiuotam kilometrui, jie nustatė, kad elektromobilių išmetamųjų teršalų kiekis įvairiose salose skiriasi ir yra iki dviejų kartų didesnis nei šio tipo transporto priemonių išmetamųjų teršalų kiekis žemyne. „Kanarų salose elektromobilių akumuliatorių įkrovimo procesas vykdomas naudojant elektros energijos gamybos derinį, prie kurio nemažai prisideda iškastinis kuras ir šokiruojantis išmetamųjų teršalų kiekis“, – aiškina tyrimo autoriai.

El Hierro saloje, kurioje atsinaujinančiųjų išteklių ir energijos kaupimo sistemų skverbtis yra didžiausia, akivaizdu, kad naudojant elektros energiją išmetama mažiau CO2 nei deginant, o energijos kaupimo gyvavimo ciklai atlieka svarbų vaidmenį ir sąlygoja bet kokį būsimą išmetamųjų teršalų kiekio mažinimą.

Konkrečiai El Hierro saloje, kurioje atsinaujinančiųjų išteklių energija sudaro 51 proc.6 proc. viso energijos rūšių derinio, elektromobilių išmetamas CO2 kiekis yra 12,6 proc. mažesnis nei tradicinių transporto priemonių.

Todėl mokslininkai rekomenduoja, kad norint pasiekti tikslą, jog elektromobiliai prisidėtų prie išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimo, būtina „gerokai“ padidinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos skvarbą energijos rūšių derinyje.

Jie taip pat siūlo, kad elektros energijos kaupimo galimybių poreikis turi būti tinkamai parinktas, kad elektros energijos gamybos salų sistemose metu būtų pasiektas tikras CO2 emisijų sumažėjimas.

Taip pat tyrime raginama įprastinius generatorius pakeisti naujesniais, efektyvesniais ir mažiau taršiais, o benziną, naftą ir dyzeliną elektros energijos gamybos metu pakeisti kitais mažiau taršiais degalais, pavyzdžiui, gamtinėmis dujomis.

Mokslininkai daro išvadą, kad elektromobilių, kaip aktyvių elementų, įtraukimas siekiant šio tikslo taip pat gali būti akcentuojamas, jei bus pasirinktos tinkamos įkrovimo valandos.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai