30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaNaujienosGran Kanarijoje 10 tonų sveriantis kašaloto kūnas išplautas į Medio Almud paplūdimio...

Gran Kanarijoje 10 tonų sveriantis kašaloto kūnas išplautas į Medio Almud paplūdimio krantą

- Advertisement 3-

Gran Kanarijos Cabildo turėjo organizuoti suaugusio kašaloto patino, sveriančio daugiau nei 10 tonų ir 10 metrų ilgio, išvežimą. Suiręs negyvo kašaloto kūnas bangomis buvo nuplautas į Medio Almud paplūdimį, esantį Mogane.

Laukinės gamtos atkūrimo centro veterinarai analizavę kūną, apskaičiavo, kad kašalotas jau daugiau nei prieš dvi savaites mirė natūralia mirtimi ir jūrų srovėmis buvo išmestas į krantą.

Visiškai ištrauktas iš vandens banginio lavonas kranu buvo nugabentas į Pietų ekologinį parką, kur Veterinarijos mokyklos tyrėjai paėmė mėginius ir atliko skrodimą mirties priežastims nustatyti.

Kasmet Gran Kanarijos pakrantėje randami vidutiniškai šeši negyvi kašalotai. Vieni iš jų miršta dėl natūralių priežasčių, kiti – po susidūrimo su laivais.

Kašalotas, tai didžiulis banginis, besimaitinantis kalmarais ir žuvimis. Jo galva taip pat išsiskiria savo dydžiu bei išsikišančia, suapvalinta kakta. Tai ypač pažeidžiama banginių rūšis, paplitusi visose planetos vandenyse. Kašalotus galima stebėti plaukiojančius atviroje jūroje palei Kanarų salas.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai