25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosEkspertai įspėja, kad "baisiausi gaisrai Kanarų salose dar tik laukia

Ekspertai įspėja, kad „baisiausi gaisrai Kanarų salose dar tik laukia

- Advertisement 3-


Daugiau kaip 5 000 Kanarų salų miškininkystės, žemės ūkio, veterinarijos ir gyvulininkystės specialistų pritarė manifestui, kuriame įspėjama apie gresiančią katastrofiškų gaisrų grėsmę. Šiandien (trečiadienį) Ispanijos miškininkystės specialistų asociacijos (PROFOR) paskelbtame manifeste teigiama, kad Kanarų salos yra „degtukų dėžė, kurioje gali kilti milžiniški miškų gaisrai, galintys vienu metu įsiplieksti keliose salose”. Asociacijos teigimu, tai „grėsmė, kuri su kiekvienais metais vis didėja” ir reikalauja „naujo teritorinio modelio, kuris apsaugotų mūsų biologinę įvairovę”. Kalbama ne tik apie daugiau lėktuvų ir sraigtasparnių, bet ir apie gilesnius pokyčius.”

Atkreipiant dėmesį į ekspertų prognozes, išsakytas prieš ketverius metus, kai Gran Kanarijoje kilo dideli gaisrai, manifeste pabrėžiama, kad situacija turėtų „pasikartoti” ir kad „sąlygos gali pablogėti”, kaip neseniai įvyko gaisras Tenerifėje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

To incidento metu daugiau kaip 9 000 žmonių namams tiesiogiai grėsė 9 500 hektarų ploto gaisras. Nepaisant to, manifeste primygtinai teigiama, kad „jei nesiimsime griežtų ir skubių veiksmų, blogiausia dar tik laukia, nes dar nesusidūrėme su blogiausiu įmanomu scenarijumi”.

Ekspertai pabrėžia, kad per Tenerifės gaisrą „meteorologinės sąlygos, nors ir nebuvo palankios, galėjo būti dar sudėtingesnės, su stipresniais vėjais ir greitesniu plitimu”. Jie taip pat pažymi, kad situacija galėjo apimti kelis vienu metu kilusius gaisrus Tenerifėje, kitose salose ar net nacionaliniu lygmeniu, o tai „būtų apsunkinę galimybę panaudoti daugybę išteklių, oro priemonių ir personalo, kuris buvo pasitelktas.”

„Šio apokaliptinio scenarijaus negalima atmesti, kaip rodo kitų šalių, pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ar Graikijos, patirtis. Mūsų teritorinis modelis lemia nuolatinį augalinio kuro kiekio didėjimą visame kraštovaizdyje kartu su palankiomis klimato sąlygomis Kanarų salose, kurias sustiprina klimato kaita. Tai sukuria puikų kokteilį dideliems miškų gaisrams kilti”, – teigiama manifeste.

Ekspertai siūlo kurti „mozaikinį kraštovaizdį”, kuriame susipina skirtingos žemės naudojimo paskirtys ir ribojamas degiųjų medžiagų kaupimasis. Šiame modelyje žemės ūkio praktika ir ekstensyvi gyvulininkystė atlieka „lemiamą vaidmenį”.

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas, rekomenduojama mokėti už aplinkosaugos paslaugas, t. y. sudaryti sutartis su žemės ūkio, gyvulininkystės ar miškininkystės įmonėmis ir mokėti joms metines pajamas mainais už tai, kad jos išlaiko savo žemę ir taiko tvarią biologinei įvairovei naudingą praktiką. Viena iš tokių priemonių šiuo metu įgyvendinama Gran Kanarijoje pagal Gran Kanarijos Pastorea programą.

Ekspertai daro išvadą, kad „neužtenka mažiau degių statinių įterpti į žemės ūkio paskirties žemę”. Jie pabrėžia, kad reikia skatinti gamybos modelius, kurie padėtų biologinei įvairovei atsinaujinti ir padėtų natūralioms ir pusiau natūralioms ekosistemoms prisitaikyti prie ateities klimato scenarijų.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock