30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasCivilinė gvardija paaiškina, ar galima vairuoti su šlepetėmis

Civilinė gvardija paaiškina, ar galima vairuoti su šlepetėmis

- Advertisement 3-


Kiekvieną vasarą Ispanijoje vairuotojams kyla klausimas, ar draudžiama vairuoti transporto priemonę avint šlepetes. Šalies Bendrųjų eismo taisyklių 17 straipsnyje teigiama, kad „vairuotojai privalo visada sugebėti valdyti savo transporto priemonę”. Čia ir kyla dilema, su kokia avalyne geriau vairuoti ir ar galima valdyti transporto priemonę avint šlepetes.

Visiškai teisiniu požiūriu vairuoti su šlepetėmis nedraudžiama, nes kiekvienas vairuotojas atsako už vairavimą su tokia avalyne, kuri, jo manymu, atitinka saugumo taisykles, ir pasirenka tokią, kuri leidžia maksimaliai valdyti automobilį.

Vis dėlto, nors tai nėra neteisėta: „Vairuoti su šlepetėmis nėra specialiai draudžiama, tačiau galite būti nubausti už tai, kad negalite išlaikyti judesių laisvės, kad galėtumėte gerai valdyti pedalus”, – nurodė Guardia Civil. Tai reiškia, kad už vairavimą su šlepetėmis, atsižvelgiant į tai, kad jos nėra visiškai pritaikytos prie kojos ir gali lengvai nuslysti, galite būti nubausti pinigine bauda.

Ši bauda gali siekti nuo 80 iki 200 eurų, priklausomai nuo to, kaip rimtai Kelių eismo generalinis direktoratas (DGT) mano, kad pažeidimas yra sunkus, taip pat galite netekti trijų taškų iš vairuotojo pažymėjimo.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai