26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaTenerifė"Arona" atlaisvino milijoną kvadratinių metrų žemės sklypą plėtrai netoli Los Cristianos

„Arona” atlaisvino milijoną kvadratinių metrų žemės sklypą plėtrai netoli Los Cristianos

- Advertisement 3-


Vakar (antradienį) Aronos taryba patvirtino susitarimą, pagal kurį panaikinamas Tenerifės pietuose esančio El Mojono dalinis planas, apimantis 908 306 kvadratinių metrų plotą; šis procesas užtruko beveik 40 metų, nes tai didelė teritorija, esanti šalia Los Cristianos ir Las Americas turizmo centrų.

Į šią teritoriją įeina viešbučių, gyvenamųjų namų, komercinės paskirties, švietimo, sporto ir rekreaciniai sklypai, o Urbanistikos departamentas tikisi iš dalies perimti urbanizaciją ir tvarkyti 333 000 kv. m valstybinės žemės, t. y. 36 proc. visos teritorijos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iki 2023 m. gegužės mėn., kai buvo pasirašyta urbanistinė sutartis, jau buvo užbaigti keli šios teritorijos projektai, įskaitant du didelius parkus, naująją Aronos areną, skirtą renginiams, ir susitarimus su tokiomis bendrovėmis kaip „Lidl” ir „McDonald’s”.

Rezoliucija buvo patvirtinta valdančiosios komandos, kurią sudaro PP, CC ir Más por Arona, balsais; taip pat jai pritarė PSOE, Vox susilaikė, o Nueva Canarias balsavo prieš.

Aronos merė Fátima Lemes pranešime spaudai teigė, kad šis planas bus „prieš ir po” savivaldybės vystymuisi ne tik Los Cristianos ir Aronos, bet ir visame pietų regione. Iš tiesų, žemės plotas yra toks pat didelis kaip Los Cristianos miesto centras.

Luis García, Teritorijų planavimo ir urbanistikos tarybos narys, paminėjo, kad po plenarinės sesijos susitarimo, jei bus laikomasi su žemės savininkams atstovaujančia kompensacijų valdyba parengto plano, dalinis urbanizacijos priėmimas, įskaitant visuomeniniams objektams skirtus sklypus, gali būti įgyvendintas per kelis ateinančius mėnesius.

Miestų planavimo departamento techninė ir teisinė komanda siekia, kad šiais metais būtų pradėtos tvarkyti El Mojón plėtros licencijos.

Pagal patvirtintą susitarimą iš 908 306 kvadratinių metrų El Mojono ploto taryba perims nuosavybėn 332 904 kvadratinius metrus žemės (36 % dalinio plano grynojo ploto), kuri bus nemokamai suteikta visuomenės poreikiams.

Šį plotą sudarys 120 037 kv. m kelių, automobilių stovėjimo aikštelių ir pėsčiųjų zonų, 115 736 kv. m žaliųjų plotų, 52 818 kv. m miesto parkas ir trys sklypai, skirti kultūros, sporto ir švietimo objektams, kurių bendras plotas viršija 44 000 kv. m.

Arona atlaisvino milijona kvadratiniu metru zemes sklypa pletrai netoli Los Cristianos

Garcia pabrėžia, kad ši žemė yra visiškai urbanizuota, t. y. joje įrengta pagrindinė miesto infrastruktūra, pavyzdžiui, kanalizacijos tinklai, elektros tiekimas, vandentiekis ir šaligatviai. Tai leis, atlikus privalomus techninius patikrinimus, nedelsiant pradėti rengti viešiesiems objektams skirtų sklypų priėmimo ir projektavimo darbus.

Daugiau galimų eismo spūsčių TF-1 privažiuojamuosiuose keliuose

„Atsižvelgdami į eismo spūsčių problemą, kuri jau dabar kamuoja Los Kristianosą ir TF-1, ir į tai, kad pradėjus plėtrą šioje teritorijoje padėtis gali dar labiau komplikuotis, – teigė Luisas Garsija, – kartu su šio dalinio plano blokavimu ieškojome trumpalaikių, vidutinės trukmės ir ilgalaikių judumo sprendimų.”

„Mes jau pabrėžėme Tenerifės kabildai ir Kanarų salų vyriausybei, kad būtina skubiai teikti pirmenybę šiai problemai, kuri kasdien paliečia tūkstančius salos gyventojų”, – pridūrė jis. „Nesvarbu, kiek investicijų pritrauktų ir kiek darbo vietų sukurtų, jokia miesto plėtra nėra vertinga, jei dėl jos nepagerėja gyventojų gyvenimo kokybė, o labai sunku įgyvendinti gyvenimo projektą savivaldybėje, kurioje dėl spūsčių tam tikru metu sugaištama valandų valandas trumpoms kelionėms į darbą ir atgal”, – pabrėžė jis.

Galiausiai G. García padėkojo vyriausybės komandai, ypač merei Fatimai Lemes, už pasitikėjimą ir paramą siekiant šio susitarimo, taip pat už „sudėtingą ir sunkų” darbą, kurį atliko Urbanistikos ir teisės skyriaus bei Aronos tarybos techninės ir teisinės komandos, be to, už pastangas, kurias įdėjo techninė plano dalis. jis taip pat gyrė „begalinę kantrybę, kurią visus šiuos metus rodė žemės savininkai, ir jų pasiryžimą, nepaisant sunkumų, statyti šią savivaldybę”.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi