26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaGran KanarijaPenktadienį bus atidarytas naujasis dvigubas Faneko tunelis

Penktadienį bus atidarytas naujasis dvigubas Faneko tunelis

- Advertisement 3-


Po daugiau nei dvejus metus trukusio laukimo šį penktadienį pagaliau bus atidarytas dvigubas Faneque tunelis, kuris taps svarbiu naujojo Gran Kanarijos La Aldea greitkelio antrojo etapo užbaigimo etapu. Atlikus griežtus bandymus, kad būtų užtikrintas sklandus veikimas, ir pastačius dvi jungiamąsias žiedines sankryžas prie esamo GC-200, viskas parengta, kad rytoj, trečiadienį, dvigubas tunelis būtų perduotas Kanarų salų vyriausybei, nors oficialus valdymo perdavimas Gran Kanarijos kabildai numatytas penktadienį, o tai kelia dar didesnį jaudulį ir laukimo jausmą.

„Tai dviejų mėnesių laikotarpio, skirto galimiems projekto trūkumams ištaisyti, pradžia”, – paskelbė Kabildos viešųjų darbų tarybos narys Augusto Hidalgo. Jis pridūrė: „Šie tuneliai, kuriuose įrengtos moderniausios saugumo technologijos, taps pavyzdžiu visiems būsimiems požeminiams salos kelių tinklo ruožams.” Praėjusią savaitę nuodugniai apžiūrėję įrenginius, Kabildos specialistai davė sutikimą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Dvigubas tunelis, kurio ilgis pajūrio juostoje, vedančioje į Agaetę, yra 2 050 metrų, o sausumos pusėje, vedančioje į La Aldea, – 2 100 metrų, iš pradžių bus stebimas iš pirmojo naujojo kelio etapo, La Aldea-El Risco atkarpos, valdymo centro. Vėliau kontrolė bus perkelta į Puerto Rico esančio GC-1 tunelio kontrolės centrą, kuris bus sujungtas šviesolaidžiu.

Tikimasi, kad kelionė šiais tuneliais truks vos 1,5-2 minutes, palyginti su dabartiniu 8 minučių važiavimu GC-200, priklausomai nuo kiekvieno vairuotojo apdairumo ir oro sąlygų. Šis laiko skirtumas susidarė dėl geresnių tunelio trasos charakteristikų, nes ji driekiasi 2,5 kilometro, palyginti su 3 kilometrais GC-200.

Dvigubo tunelio viduje keleivių laukia daugybė pažangios įrangos, įskaitant 16 ventiliatorių, keturias galerijas, jungiančias abu vamzdžius kas 400 metrų, 225 garsiakalbius, 36 SOS postus, 20 hidrantų, 550 šviesos taškų, išskyrus avarinį apšvietimą, uždarosios televizijos sistemą su 50 kamerų, vamzdyną degiems skysčiams surinkti ir 40 000 kvadratinių metrų vandeniui atsparaus pamušalo.

Nors tikimasi, kad likęs antrasis naujosios La Aldea prieigos etapas bus atidarytas ne anksčiau kaip 2026 m. pabaigoje, Faneque dvigubo tunelio užbaigimas yra novatoriškas pasiekimas didinant kelių saugumą ir susisiekimą Gran Kanarijoje.

undefined

Penktadieni bus atidarytas naujasis dvigubas Faneko tunelis

- Advertisement 4-

Naujausi