24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų Salos"Aldi" ketina sparčiai augti Kanarų salose ir atimti rinkos dalį iš konkurentų

„Aldi“ ketina sparčiai augti Kanarų salose ir atimti rinkos dalį iš konkurentų

- Advertisement 3-


Vokietijos prekybos centrų tinklas „Aldi“ su trenksmu atvyksta į Kanarų salas, kur šią vasarą atidarys 10 parduotuvių ir įžengs į itin konkurencingą rinką, kurioje dominuoja „Dinosol“ ir „Mercadona“. Tačiau jie ketina sparčiai augti kitų prekių ženklų sąskaita ir taip užtikrinti didesnę konkurenciją, o tai visada naudinga vartotojui.

Aldi Kanarų salose atidarys keturias parduotuves per pirmąsias dvi liepos savaites, o iki 2024 m. planuoja turėti 20 parduotuvių šiame salyne. Plėtra vyks kartu su Arinagos mieste Gran Kanarijoje pastatyta logistikos platforma, kurios plotas viršija 26 000 m2 ir į kurią investuota 30 mln. eurų, o jos atidarymas įvyks antradienį.

Konsultantė „Retail Data“ apskaičiavo, kad 2024 m. „Aldi“ apyvarta salose sieks apie 70 mln. eurų ir užims 3,4 proc. rinkos ir bus aštuntasis maisto produktų platinimo salose flagmanas.

Vien trys prekių ženklai kontroliuoja 60 proc. maisto produktų platinimo Kanarų salose. „Dinosol“ („Hiperdino“) užima 28,2 % rinkos, „Mercadona“ – 20,3 %, o „Spar“ – 10,1 %.

Šių trijų įmonių, kurioms priklauso daugiau kaip 400 000 m2 iš beveik 650 000 m2 prekybos ploto, skirto maisto produktų platinimui salose, dabartinė rinkos dalis sumažės.

Pagal mažmeninės prekybos duomenų sektoriaus direktoriaus Juano Carloso Matarrubia prognozes, 2024 m. „Aldi“ planuoja atidaryti 20 parduotuvių, todėl Vokietijos prekės ženklas užims 3 % rinkos.4 % ir 65-70 mln. eurų apyvartą, o planuoja ir daugiau.

Pagal „Retail Data“ prognozes „Aldi“ atėjimas į rinką sumažins „Dinosol“ rinkos dalį nuo 28,2 % iki 27,5 %, „Mercadona“ – nuo 20,3 % iki 19,5 %, o „Spar“ – nuo 10,1 % iki 9,7 %.

„Jesuman“ grupė, kuri šiandien užima 7,8 %, taip pat sumažės iki 7,4 %, nors išlaikys ketvirtą vietą maisto produktų platinimo prekių ženklų reitinge salose.

„Lidl“, kuri yra penktoje vietoje ir joje išliks, yra vienintelis prekių ženklas, kuris per ateinančius dvejus metus augs, nepaisant „Aldi“ atėjimo į rinką. Matarrubia pabrėžia, kad abiejų prekių ženklų modelis yra panašus ir kad „Lidl“ padidins savo dalį nuo 6,3 % iki 6,7 %.

Matarrubia pabrėžia „Aldi“ pastangas įeiti į rinką, kuri „nėra lengva“, kaip įrodymą, kad 60 % prekybinių patalpų ir 50 % vertės eurais yra vietos bendrovių, „gerai išmanančių rinkos ypatumus“, rankose.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai