33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaOraiVyriausybė paskelbė Kanarų saloms išankstinę parengtį dėl stipraus vėjo ir pavojingų jūros...

Vyriausybė paskelbė Kanarų saloms išankstinę parengtį dėl stipraus vėjo ir pavojingų jūros sąlygų

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė per Nepaprastųjų situacijų generalinį direktoratą, remdamasi naujausia Meteorologijos tarnybos pateikta informacija, paskelbė išankstinį perspėjimą dėl vėjo ir pakrančių reiškinių archipelage nuo 21.00 val. vakaro (penktadienio).

Valstybinė meteorologijos agentūra (AEMET) paskelbė geltoną perspėjimą trims saloms nuo šiandien, o nuo rytojaus (šeštadienio) – visoms saloms, nes kai kuriose salų dalyse, ypač viršūnėse, vėjo greitis siekia 80 km/h.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Prognozuojamas vidutinio stiprumo ir stiprus šiaurės rytų vėjas (pasatas), kurio vidutinis greitis svyruos nuo 30 iki 60 km/h, ypač stiprus jis bus Lansarotėje, Fuerteventūroje ir pietrytinėse bei šiaurės vakarinėse labiausiai išsiskiriančių salų dalyse, kur taip pat bus labai stiprūs gūsiai, viršijantys 70-80 km/h.

Taip pat įspėjama apie pavojingas jūros sąlygas, kai šiaurės rytų vėjo stiprumas nuo 5 iki 7, ypač pietrytinėje ir šiaurės vakarinėje salų pakrantėje ir jūroje. Sekmadienį taip pat vyraus stiprus bangavimas su dideliais audringos jūros plotais, o bangavimas sieks 2,5-4,5 metro. Didžiausios bangos pasieks šiaurines ir vakarines Fuerteventuros, Lansarotės, La Palmos ir El Hierro pakrantes

Atsižvelgdama į šią padėtį, Kanarų salų vyriausybė rekomenduoja žmonėms imtis ypatingų atsargumo priemonių salų pakrantėse, ypač ten, kur vėjas gali sukelti didesnį poveikį, ir sako, kad patartina nesirodyti prieplaukose ir moluose ar netoli jūros esančiose vietose, kad būtų išvengta bangų smūgių ar tempimo, taip pat atidėti šiomis dienomis suplanuotą jūrinę ar sportinę veiklą ir nesimaudyti nuošaliuose ar neprižiūrimuose paplūdimiuose.

Salų pietryčiuose ir šiaurės vakaruose, taip pat viršukalnėse, t. y. vietovėse, kur vėjas gali pasiekti vidutinius ir stiprius gūsius, svarbu nepamiršti sumažinti greičio kelyje ir būti atidiems dėl galimų ant kelio galinčių nukristi daiktų.

- Advertisement 4-

Naujausi