23.3 C
Tenerife
Pirmadienis, 5 gruodžio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosVisų, Centrinės vyriausybės įvestų teisės aktų, aktualių keliautojams, paaiškinimas

Visų, Centrinės vyriausybės įvestų teisės aktų, aktualių keliautojams, paaiškinimas

- Advertisement 3-

Pastarųjų dviejų savaičių metu Centrinė Ispanijos ir Kanarų salų vyriausybės įgyvendino nemažą naujų, su įvažiavimu į šalį bei salas susijusių taisyklių paketą. Po jų įvedimo daugeliui keliautojų kyla įvairūs klausimai. Susipažinkime su turistams aktualių įstatymų pakitimais.

Šiuo metu trys įstatymai jau priimti ir yra įgyvendinimo stadijoje. Pirmasis įsigalioja jau šiandien:

  • nuo lapkričio 14 dienos, šeštadienio, visi turistai, atvykstantys į Kanarų salas ir ketinantys apsistoti oficialiose apgyvendinimo įstaigoje, registratūroje turi pateikti neigiamą PCR testą.

Šis testas jau keletą savaičių yra privalomas visiems į salyną atvykusiems ir apgyvendinimo įstaigoje apsistoti ketinantiems keliautojams. Iš pradžių buvo reikalaujama būtent neigiamo PCR testo rezultato, tačiau vakar paskelbtame Boletín Oficial straipsnyje (BOC 2020/233 – 13.11.2020), informacija buvo atnaujinta. Nuo šiol galima pateikti ir viruso antigenų tyrimą.

Vyriausybė, kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, sutinka taikyti ne tik galiojantį aktyviosios infekcijos diagnozės tyrimą, kuris gali būti PCR tyrimu (COVID-19 RT-PCR), bet ir greitąjį antigenų testą. Tai atitinka įstatymų dekreto straipsnio (spalio 29-osios 17/2020) nuostatas dėl išskirtinių priemonių, skirtų sveikatos ir ekonominės krizės, kurią sukėlė Covid-19 pandemija, įveikimui.

Tai reiškia, kad greitas antigenų tyrimas laikomas pakankamu, norint apsistoti viešbutyje, apartamentų viešbutyje, kaimo viešbutyje, apartamentų komplekse ar bet kurioje paskirtoje atostogų apgyvendinimo įstaigoje, turinčioje VV klasifikaciją. Lygiai taip pat galima pateikti ir PCR testą. Jeigu keliautojas atvyksta be testo, jis turi galimybę atlikti tyrimą artimiausiame medicinos centre.

Tačiau keliautojams, atvykstantiems iš aukštos Covid-19 rizikos zonų galios kitokios taisyklės:

  • nuo pirmadienio, lapkričio 23-osios dienos, keleiviai, atvykstantys į Ispaniją ir salyną iš aukštos rizikos zonų, oro uoste privalo pateikti PCR testą.

Pagal naująjį įstatymą, norint patekti į Ispaniją ir salyną, nesvarbu, ar esate turistas, gyventojas, rezidentas, rezidento šeimos narys, atvykstant iš Covid-19 rizikos zonos (kuri yra nustatoma pagal ECDC Covid-19 žemėlapį) PRIVALOTE turėti galiojantį neigiamą PCR testo rezultatą.

Taigi, pavyzdžiui, jeigu lapkričio 23-ąją vykstate iš Jungtinės Karalystės į Ispaniją arba salyną, ir esate ,,Covid-19 rizikos zonoje” (šiuo metu Jungtinė Karalystė įtraukta į rizikos zoną), norint patekti į šalį, turite atlikti PCR testą ir pateikti jį oro uoste.

Centrinė vyriausybė skelbia 6 000 eurų baudą visiems, į Ispaniją ir salyną atvykstantiems keliautojams, kurie atvyksta iš Covid-19 rizikos zonų neturėdami PCR tyrimo rezultatų.

Kanarų salų vyriausybė ir aviakompanijų bei kelionių organizatorių atstovai nori, kad Ispanijos centrinė vyriausybė pakeistų įgaliojimus bei leistų atlikti antigenų tyrimus. Jie įsitikinę, kad PCR testai dėl prieinamumo ir kainos atbaidys žmones nuo kelionių.

Ir galiausiai trečiasis, Centrinės vyriausybės priimtas teisės aktas teigia, kad:

  • nuo gruodžio 2-osios dienos, trečiadienio, visi, norintys atvykti į Ispaniją ir salyną oro uoste privalės pateikti neigiamą PCR testo rezultatą. Šis testas bus reikalaujamas visiems turistams, nesvarbu, ar jų išvykimo šalis yra įtraukta į Covid-19 rizikos zonų sąrašą, ar ne.

Šis teisės aktas panaikins šiandien įteisintas atvykimo taisykles ir įpareigos visus, norinčius pasiekti Ispaniją bei salyną, pateikti neigiamą Covid-19 testo rezultatą.

Taigi, jeigu jūs esate turistas, atvykstantis į Ispaniją ar salyną gruodžio 2-ąją dieną, oro uoste privalote pateikti neigiamą PCR testą.

Vienintelis neaiškumas, ar bus leista vietoje PCR testo pateikti antigenų tyrimą.
Bet kuriuo atveju informacija bus atnaujinama, tikimės, kad jūsų kelionė bus paprastesnė ir patogesnė.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai