25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasTenerifės pietuose turizmas švenčia 50-metį

Tenerifės pietuose turizmas švenčia 50-metį

- Advertisement 3-


Pirmaisiais turizmo Tenerifės pietuose laikais, kai naujai įkurta Turizmo taryba turėjo belstis į kelionių agentūrų duris, kad paskatintų žmones apsilankyti salos pietuose, turizmas buvo paprastų žmonių reikalas. Nors dabar tai priimame kaip savaime suprantamą dalyką, iš tikrųjų prireikė nemažai laiko, kol turizmas ėmė sparčiai augti, ir po 50 metų mes apžvelgiame, kaip viskas prasidėjo. 1965 m. įvyko lemiamas momentas, kai saloje išsilaipino katalonų pramonininkas Rafaelis Puigas Llivina ir jo sūnus Santjagas Puigas. Jie drąsiai rizikavo, nusprendę sukurti didelį turizmo centrą pietuose, kur anksčiau buvo tik nederlinga žemė. Šis drąsus žingsnis lėmė, kad atsirado Playa de Las Americas, kuri dabar yra viena svarbiausių turistinių vietų Europoje.

Tuo metu daugiausia turistų pritraukdavo Puerto de la Krusas, o pietinė dalis, išskyrus nedidelę šiauriečių bendruomenę Los Cristianose, buvo žinoma daugiausia dėl pomidorų laukų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vasaros sezonas pradėjo klestėti dėl lankytojų iš žemyninės Ispanijos dalies, kurie iki tol saloje nebuvo lankęsi. Tenerifės turizmo taryba, kuriai ką tik sukako penkiasdešimt metų, ir viešbučių savininkų bei direktorių ryžtas atliko lemiamą vaidmenį.

Jie keliavo iš vieno žemyninės Ispanijos miesto į kitą, rengdami vadinamuosius „Iberijos turus”, beldėsi į kelionių agentūrų duris, kad reklamuotų viešbučių kampanijas Tenerifės pietuose. 1973 m. Tenerifėje buvo įkurta pirmoji Turizmo taryba, o 1975 m. buvo parengti pirmieji statistiniai duomenys apie atvykusių turistų skaičių – 1,1 mln. turistų. Šiandien šis skaičius išaugo iki daugiau nei penkių milijonų.

Prieš visa tai buvo 1964 m. pradėjusi veikti bendrovė „Ten-Bel”, kuri tapo pavyzdžiu ir apibrėžė tam tikrą epochą. Jie užsakydavo lėktuvus iš Briuselio į Los Rodeos (Tenerifės šiaurinį oro uostą), autobusais ir taksi veždavo turistus į Kosta del Silencio. Būtina pažymėti, kad kelionė iš Santa Kruso į Los Kristianosą užtrukdavo daugiau nei tris valandas, ir ne dėl eismo spūsčių.

„Ten-Bel” buvo įkūnijimas, galutinis tikslas, – aiškino buvęs „Ten-Bel” generalinis direktorius Eduardo Solsas. „Pietinė dalis dar tik kūrėsi. Tenerifėje turėjome tik Puerto de la Krusą, kuris buvo labai populiarus. Pietuose svarbiausi buvo Punta del Rey, Kaletillas ir Las Arenitas”, – pridūrė jis.

Turizmo valdybos įkūrimas, oro uostas, o vėliau ir greitkelis paskatino regiono, kuris kadaise buvo tolimas, skurdus ir izoliuotas, plėtrą.

Palaipsniui regionas įsitvirtino turizmo sektoriuje, lankytojų skaičius išaugo nuo 1,1 mln. 1980 m. iki 1,5 mln. 1982 m. ir galiausiai pasiekė beveik 3,5 mln. 1993 m.

Šią sėkmės istoriją sukūrė Eduardo Solís, Gloria Salgado ir Isidro Dardiñas, priklausantys Calínico asociacijai „Tenerifės viešbučiai”. Tačiau jie nusivylę, kad 1973 m. Tenerifės turizmo valdybos įkūrimo 50-mečiui neskirta pakankamai dėmesio.

Isidro Dardiñas, kuris daug metų vadovavo žymiems Playa de las Américas viešbučiams, prisimena laikus, kai pietuose nebuvo oro uosto, o ekonomika sukosi aplink žemės ūkį. Jis pasakoja pats samdęs darbuotojus iš pomidorų laukų, siūlydamas didesnius atlyginimus, nei jie uždirbdavo laukuose.

Prisimenamas garsusis aktorės Liz Taylor ir jos vyro Richardo Burtono apsilankymas Tenerifėje septintojo dešimtmečio pradžioje. Sakoma, kad Taylor nusivylė ir liepė parduoti nusipirktą žemę. Buvo nutiesti keliai, žemė buvo urbanizuota, pradėjo kilti tokie žymūs statiniai kaip Gran Tinerfe, kurį 1975 m. iškilmingai atidarė tuometinis princas Chuanas Karlosas.

Nepaisydami iššūkių, pietų regionas ir toliau klestėjo. Calínico asociacijos nariai didžiuojasi šiandien matydami neregėtą regiono sėkmę ir su pasididžiavimu prisimena tokias kampanijas kaip „Iberijos turai”, nors Turizmo valdyba ir nepripažino jų sėkmės.

Tenerifes pietuose turizmas svencia 50 meti

Vis dėlto, jei ne tuometinių žmonių įžvalgumas ir atsiradusios galimybės… kaip viskas galėjo būti kitaip.

Šaltinis: Diario De Avisos

undefined


undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock