26.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosTenerifėje ir Gran Kanarijoje intensyvėja kova su Aedes uodais

Tenerifėje ir Gran Kanarijoje intensyvėja kova su Aedes uodais

- Advertisement 3-


Vykstant nuolatinei kovai su ligas pernešančiais uodais, Kanarų salų visuomenės sveikatos priežiūros institucijos nuo 2017 m. aktyviai stengiasi kovoti su Aedes genties uodų patekimu į salyną. Šie uodai platina tokias ligas kaip Zika, Dengė, Čikungunija ir geltonoji karštligė, ypač kai atkeliauja iš regionų, kuriuose šios ligos yra endeminės.

Kanarų salų entomologinės priežiūros sistemai pavyko sėkmingai išnaikinti Aedes genties uodus dviejose salose: Fuerteventūroje nuo 2019 m. ir La Palmoje, kuri nuo šių metų rugsėjo mėn. oficialiai paskelbta neužkrėsta šios ligas platinančios uodų rūšies.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau kova tęsiasi Tenerifėje ir Gran Kanarijoje, o Lansarotės, El Hierro ir La Gomeros salose kol kas nepranešama apie aptiktus Aedes albopictus, paprastai vadinamo tigriniu uodu, egzempliorius buvo nustatytas Tenerifėje, o Gran Kanarijoje pirmą kartą aptiktas Aedes aegypti egzempliorius.

Visuomenės sveikatos generalinis direktorius José Díaz-Floresas pripažįsta, kad šių uodų pasirodymo buvo tikėtasi, ir teigia: „Buvo laiko klausimas, kada jie pasirodys.”

Abiejų rūšių uodai buvo aptikti sostinės uostų kruizinių laivų terminaluose įrengtose gaudyklėse, taip pabrėžiant uostų ir oro uostų, kurie yra pagrindiniai uodų patekimo į šalį taškai, svarbą kartu su darželiais, kuriuose auginami importuojami augalai. Šiose vietose nuo 2013 m. strategiškai išdėstytos kontrolinės gaudyklės, skirtos stebėti ir aptikti galimus kenkėjus.

José Díaz-Floresas pabrėžia, kad nors daugelis į regioną atplaukiančių laivų gali gabenti uodus iš nusistovėjusių teritorijų, jie paprastai juda ribotu 100-150 metrų atstumu. Gaudyklės atlieka svarbų vaidmenį nustatant ir stebint šiuos kenkėjus. Tačiau didesnį rūpestį kelia vabzdžių kontrolė gyvenamose vietovėse, pavyzdžiui, Santa Krus de Tenerifėje esančiame Vuelta de Los Pájaros rajone.

Papildomos gaudyklės įrengtos Santa Krus de Tenerifės ir Las Palmas de Gran Kanarijos kruizinių laivų terminaluose. Abiejų uostų administracijos buvo paragintos išvalyti teritorijas, kad būtų pašalintas užsistovėjęs vanduo, kuriame uodų patelės deda kiaušinėlius.

Tenerifėje visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos imasi veiksmų Santa Kruso mieste, o anksčiau šiais metais Aedes uodų taip pat buvo rasta Tacoronte vaikų darželyje ir El Toscal mieste esančiame name. Intensyvėjant pastangoms, Kanarų salose ir toliau budriai vykdoma visuomenės sveikatos apsaugos ir uodų platinamų ligų prevencijos kampanija.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO