25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaTenerifė2022 m. Kanarų salos buvo turizmo atsigavimo Ispanijoje lyderės

2022 m. Kanarų salos buvo turizmo atsigavimo Ispanijoje lyderės

- Advertisement 3-


Kanarų salos praėjusiais metais tapo Ispanijos turizmo atsigavimo varomąja jėga, rodo regiono vyriausybės ir Turizmo meistriškumo aljanso („Exceltur”) bendrai atliktas tyrimas „Impactur 2022”.

Archipelagas patyrė nepaprastą pagyvėjimą, o su turizmo sektoriumi susijęs bendrasis vidaus produktas (BVP) pasiekė 35,5 proc. ekonomikos ir sudarė 16,9 mlrd. eurų. Tai viršijo iki pandemijos buvusį lygį, o ekonominis poveikis tapo istoriškai aukščiausiu.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pristatydami rezultatus Santa Krus de Tenerifėje, Kanarų vyriausybės viceprezidentas Manuelis Domínguezas kartu su turizmo ir užimtumo ministre Jessica de León ir „Exceltur” vykdomuoju viceprezidentu José Luisu Zoreda pabrėžė išskirtinius turizmo veiklos rezultatus.

Ataskaitoje pabrėžiamas svarbus turizmo sektoriaus vaidmuo Kanarų salose, kurių ekonomikos atsigavimas 2022 m. viršijo Ispanijos vidurkį 9,3 %, palyginti su 2,2 % šalies mastu. Domínguezas pabrėžė, kad Kanarų salos „pademonstravo savo stiprybę ir atsparumą.”

Be to, Domínguezas pažymėjo, kad padidėjusi ekonominė veikla turizmo srityje vyko esant mažoms pelno maržoms dėl padidėjusių veiklos sąnaudų 2022 m. Visų pirma, 28,9 % padidėjo energijos sąnaudos, 27,7 % – degalų, 17,1 % – atsargų ir 19,8 % – darbo užmokesčio sąnaudos. Pasak ekonomikos ir pramonės ministro, tokia padėtis pabrėžia „nuolatinį įmonių įsipareigojimą įtvirtinti savo veiklos atsigavimą, atsižvelgiant į geopolitinį karo Ukrainoje kontekstą ir ekonominius iššūkius, susijusius su ekonomikos sulėtėjimu ir sparčiai augančia infliacija.”

De Leonas šią teigiamą tendenciją siejo su „šeimų taupymu pandemijos metu, dideliu noru keliauti ir tarptautiniu mūsų vietovės pozicionavimu, kuris yra intensyvių Turizmo tarybos pastangų rezultatas”. Ji pridūrė, kad labai svarbūs buvo tokie veiksniai kaip tarptautinių ir nacionalinių operatorių susidomėjimas, geras susisiekimas ir Ispanijos rinkos lojalumas.

Ministrė pažymėjo, kad tarptautinės paklausos atsigavimas 2022 m. „mažiau priklausė nuo lankytojų antplūdžio, kurio lygis buvo panašus kaip prieš pandemiją, ir daugiau nuo didesnių vidutinių dienos išlaidų, kurios siekė 98,70 EUR ir gerokai viršijo 2019 m. lygį (84,20 EUR).”

Turizmas Kanarų salose sudarė 39,7 proc. užimtumo, kas atitinka 344 358 darbo vietas, ir viršijo prieš pandemiją buvusį lygį. Kiekvienam tiesiogiai sukurtam 100 eurų tenka 44,90 euro, o kiekvienam 100 darbo vietų, tiesiogiai susijusių su turistais, 38 darbo vietos sukuriamos netiesiogiai kitose srityse. Analizuojamu laikotarpiu iš mokesčių surinkta 3,4 mlrd. eurų, t. y. 17,5 proc. daugiau.

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock