30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaĮvykiaiŠiemet į Kanarų salas valtimis atplaukė jau 14 000 žmonių

Šiemet į Kanarų salas valtimis atplaukė jau 14 000 žmonių

- Advertisement 3-


Vakar (trečiadienį) Kanarų salos pasiekė svarbų etapą – nuo metų pradžios į jas laikinomis valtimis ir valtimis atvyko 14 000 imigrantų, t. y. 20 % daugiau nei per visus 2022 m., o tai reiškia, kad iki šiol šį dešimtmetį mūsų krantus pasiekė 70 000 žmonių.

Tai įvyko po to, kai per dieną Lansarotėje, El Hierro ir Tenerifėje buvo sulaikyti dar keturi laivai, kuriuose iš viso buvo 284 žmonės.

Pagal oficialius duomenis, kuriuos gavo EFE, antradienį buvo suskaičiuoti 13 993 imigrantai, atvykę 248 laivais. Šiuo metu šis skaičius išaugo iki 14 277 žmonių, plaukiojančių 252 „cayucos”, „pateras” ir pripučiamais laivais, kurie atplaukė į visas salas, išskyrus La Palmą.

Taigi šį mėnesį į salas atplaukusių laivų skaičius išaugo, o tai reiškia, kad beveik 20 % jų, t. y. 2 834 žmonės, atplaukė per trylika dienų nuo rugsėjo pradžios.

Vėliausiai krantą pasiekė 136 „cayuco”, pastebėto vakar po pietų į pietus nuo Tenerifės, keleiviai, įskaitant penkias moteris. Raudonojo Kryžiaus duomenimis, Salvamar Alpheratz juos palydėjo į Los Cristianos prieplauką. Mažiausiai dešimt iš jų buvo nugabenti į medicinos centrus, patyrę nudegimus dėl sąlyčio su degalų ir jūros vandens mišiniu.

Prieš tai į Los Cristianos atplaukė dar 148 žmonės, tarp jų 13 moterų, du kūdikiai ir du maži vaikai.

El Hierro, netrukus po 7 val. ryto, į La Restinga uostą savo jėgomis įplaukė baltas cayuco su 66 keleiviais iš Užsachario. Tarp jų buvo trys moterys, kūdikis ir du mažamečiai vaikai – maždaug trejų ir šešerių metų amžiaus. Gelbėjimo tarnybų duomenimis, du vyriškiai buvo nuvežti į ligoninę sunkios būklės, abu jie patyrė hipoglikemiją, o vienas iš jų dar ir galvos traumą.

Lansarotėje jūrų gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą apie į salą plaukiančią guminę valtį. Salvamar Al Nair ją surado maždaug už 73 km į rytus nuo Arrecifės ir išgelbėjo 49 jos keleivius iš Užsachario: Kol vyko gelbėjimo darbai, apie 7.40 val. ryto, vos už 100 metrų nuo Arrietos paplūdimio buvo pastebėta patera. Valties variklis buvo sugedęs, todėl buvo paprašyta žvejybinio laivo likti prie jos, kol atvyks jūrų gelbėjimo tarnyba. Laive buvo 33 Magrebo kilmės žmonės: 27 vyrai ir šešios moterys, kurie taip pat buvo nugabenti į Arrecifės uostą.

undefined

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai