24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasSkrydžių kainos per pastaruosius 2 metus vidutiniškai padidėjo 31 proc.

Skrydžių kainos per pastaruosius 2 metus vidutiniškai padidėjo 31 proc.

- Advertisement 3-


Nauji duomenys, kuriuos paskelbė turizmo pramonės tendencijų specialistai „Mabrian Technologies”, atskleidė, kad per pastaruosius 24 mėnesius skrydžių kainos visame pasaulyje padidėjo vidutiniškai 31 proc. Tyrimas taip pat parodė, kad nacionalinių oro linijų (legacy), tokių kaip KLM, BA ar „Air France”, bilietų kainos išaugo 40 %, o pigių skrydžių bendrovių bilietai pabrango palyginti nedaug – tik 6 %.

Šiuo metu brangiausia šalis, į kurią galima keliauti, yra Nyderlandai, po jų seka Jungtinė Karalystė. Palyginti su 2021 m., 2023 m. kainos labiausiai pakilo Jungtinėje Karalystėje, 2022 m. Vokietijoje ir Prancūzijoje buvo pasiektas didelis kainų pikas, o Norvegija yra šalis, kurioje kainos per šiuos dvejus metus išliko stabiliausios.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kaip aiškina Mabrian, Šiaurės Europoje, Pietų Europoje ir Viduržemio jūros regione kartu su Azija vidutinės kainos padidėjo labiausiai. Artimųjų Rytų regione, išskyrus Katarą, kuriame kainos padidėjo dėl Pasaulio futbolo čempionato, kainos, palyginti su kitais regionais, padidėjo nežymiai.

Pagal Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI) duomenis, nepaisant aukštų kainų, keleivių srautas per didžiausią vasaros piką, liepos mėnesį, buvo arčiausiai visiško atsigavimo iki prieš pandemiją buvusio lygio – tik 3 % mažesnis.

Remiantis Mabriano ataskaita, Šiaurės Amerikoje išsiskiria Meksika, kuriai per pastaruosius dvejus metus pavyko išlaikyti itin stabilias kainas su minimaliais svyravimais. Tuo tarpu Kanada šiuo metu gali pasigirti didžiausiomis skrydžių kainomis regione, o po jos rikiuojasi Jungtinės Amerikos Valstijos, kurių kainos paskutinį 2022 m. ketvirtį gerokai padidėjo.

Tuo tarpu Pietų Amerikoje Argentina pastaruosius dvejus metus nuolat išsiskiria aukščiausiomis kainomis. Prognozuojama, kad 2023 m. Argentina pasieks tokį patį kainų lygį kaip ir 2021 m. Be to, G. Mabrian pažymėjo, kad tokiose šalyse kaip Peru, Čilė ir Brazilija 2022 m., palyginti su 2021 m., kainos taip pat didėjo, ir nors 2023 m. kainos jose sumažėjo, jos išlieka didesnės nei 2021 m.

„GE Consulting” aviacijos ir turizmo konsultantas Gavinas Ecclesas pažymėjo, kad pigių skrydžių bendrovės pirmąjį 2023 m. pusmetį išlaiko panašaus lygio kainas kaip ir pernai, nors antrąjį pusmetį jos didėja.

Jis taip pat pridūrė, kad tuo pačiu laikotarpiu mažėja senųjų oro linijų kainos. Šią tendenciją galima paaiškinti tuo, kad 2022 m. vasarą buvo daugiau paskutinės minutės užsakymų, todėl tradicinės oro transporto bendrovės galėjo didinti kainas dėl didelės turistų paklausos laikotarpiu po pandemijos.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos