30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėŠEŠTADIENIS - dėl gaisro Tenerifėje savo namus jau buvo priversti palikti 26...

ŠEŠTADIENIS – dėl gaisro Tenerifėje savo namus jau buvo priversti palikti 26 000 žmonių

- Advertisement 3-


Pasak Kanarų salų prezidento Fernando Clavijo, miškų gaisras vis dar nekontroliuojamas ir yra apėmęs daugiau kaip 5 000 hektarų, nors kai kurios gynybinės linijos, įrengtos gesinimo darbams, pradeda duoti rezultatų.

Šiuo metu gaisras palietė 11 savivaldybių: Arafo, Candelaria, Güímar, El Rosario, La Victoria, Santa Úrsula, La Orotava, La Matanza, El Sauzal, Los Realejos ir Tacoronte.

Sraigtasparniai ir hidroplanai, laistantys antradienio vakarą Monte de Arafo mieste prasidėjusį gaisrą, atliko daugiau kaip 1700 vandens išmetimų, išleisdami į liepsnas 2,7 mln. litrų vandens. Šiandien (šeštadienį) atskrido dar du hidroplanai ir dar vienas krovininis lėktuvas, taigi šiuo metu gaisre dirba 22 oro pajėgos.

Ankstyvą šeštadienio rytą ugniagesiai susidūrė su dideliais sunkumais kovodami su Tenerifės gaisru, daugiausia dėl nepalankių oro sąlygų, ypač dėl vėjo krypties. Dėl to prevenciškai teko vykdyti naujas evakuacijas.

Šiuo metu yra trys pagrindiniai frontai: vienas Hoya Marcial, kuris dega lėtai; kitas Santa Ursuloje su šlaitu, į kurį dėl vietovės statumo neįmanoma įleisti darbuotojų; ir frontas, dėl kurio pastarosiomis valandomis teko evakuoti daugiau žmonių.

Iki vakar vakaro evakuotų žmonių skaičius buvo 8 000, tačiau, naujausiais duomenimis, šis skaičius smarkiai išaugo iki 26 000 žmonių visose nuo gaisro nukentėjusiose teritorijose.

AEMET duomenimis, rytoj Tenerifėje gali būti lietaus – salos centre gali palyti, o tai padėtų gesinimo darbams. Saloje taip pat tvyros rūkas, kuris daugiausia palies vidurio žemumas ir viršūnes.

Temperatūra išliks nepakitusi arba šiek tiek pakils, o šalies gilumoje ji sieks 34C arba viršys 34C. Vėjas pūs daugiausia iš rytų, o viršūnėse protarpiais bus stipresnis ir nepastovios krypties.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai