32.6 C
Tenerife
Penktadienis, 2 birželio, 2023
Reklama
PradžiaNaujienosPolitinė partija nori apriboti užsieniečių nekilnojamojo turto pirkimą Kanarų salose

Politinė partija nori apriboti užsieniečių nekilnojamojo turto pirkimą Kanarų salose

- Advertisement 3-


Politinė partija „Podemos” pareiškė, kad pasisakys už tai, kad Kanarų ir Balearų salų vyriausybėms būtų suteikta „salų išimtis”, leidžianti apriboti užsieniečių, įskaitant britus, nekilnojamojo turto pirkimą šiuose dviejuose salynuose, ypač tose turistinėse vietovėse, kuriose nekilnojamojo turto rinka yra labiausiai prisotinta.

Vakar (pirmadienį) savo partijos išplatintame pareiškime „Podemos” kandidatė į Kanarų salų prezidentus ir dabartinė socialinių teisių tarybos narė Noemí Santana primena, kad šiuo metu užsieniečiai įsigyja kas trečią būstą, kuris šiame regione keičia savininką.

Registrų asociacijos duomenimis, salose nori gyventi vis daugiau užsieniečių, todėl būsto kainos pakilo iki brangiausių Ispanijos regionų lygio”, – priduria N. Santana, kuri teigia, kad Kanarų salose susidarė „nepaprastoji būsto padėtis, dėl kurios daugelis šeimų negali išsinuomoti ar nusipirkti būsto”.”Podemos” patikina, kad išnagrinėjo Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimus, kuriuose jis rado teisinį pagrindą suteikti Kanarų ir Balearų salų vyriausybėms įgaliojimus nustatyti apribojimus nekilnojamojo turto rinkai ir ypač operacijoms, kurias vykdo „ne rezidentai”.

Noemí Santanta priduria, kad šie Europos teismų sprendimai suteikia „galimybę taikyti tokias priemones, kurios riboja kai kurias Sąjungos laisves, jei jų imamasi dėl bendrojo intereso, aplinkos apsaugos, kovos su spekuliacija, žemės naudojimo planavimo ar net viešojo būsto politikos įgyvendinimo”.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai