26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiPer 48 valandas į Kanarų salas atvyko 1 121 imigrantas - tai...

Per 48 valandas į Kanarų salas atvyko 1 121 imigrantas – tai naujas šių metų rekordas

- Advertisement 3-


Dėl ramios rugsėjo jūros per pastarąsias kelias dienas į Kanarų salas, ypač į El Hierro ir Tenerifės salas, masiškai plūdo mažos valtys (cayucos). Kiekvienoje iš šių valčių gali tilpti iki šimto žmonių, visi jie atplaukia iš Senegalo.

Dėl sunkumų, susijusių su išplaukimu iš Maroko ar Mauritanijos, padaugėjo žmonių, plaukiančių maršrutu į pietus nuo Sacharos, kuris trunka ilgiau ir yra rizikingesnis. 1 121 žmogus pasiekė mūsų krantus, iš jų daugiau kaip 200 nepilnamečių (iki 18 metų), ir tai yra šių metų rekordas.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iš viso skubios pagalbos ir gelbėjimo komandos teikė pagalbą asmenims, daugiausia iš Afrikos į pietus nuo Sacharos, kurie į Lansarotę, Tenerifę, Gran Kanariją ir El Hierro atplaukė 16 skirtingų laivų.

Šeštadienį 469 migrantai atplaukė į Kanarų pakrantes septyniais laivais, įskaitant du „cayucos” Tenerifėje, tris „cayucos” El Hierro ir du Lansarotėje. Jūrų gelbėjimo tarnybos, Raudonojo Kryžiaus ir Lansarotės skubios pagalbos tarnybos šaltinių duomenimis, tarp jų buvo 13 moterų ir apie dvidešimt nepilnamečių.

Per 48 valandas i Kanaru salas atvyko 1 121 imigrantas tai naujas siu metu rekordas

Tuo tarpu vakar (sekmadienį) vėl buvo sumuštas dienos rekordas – 2023 žmonės, kuris buvo pasiektas tik praėjusią savaitę, kai per 24 valandas į Kanarų salas atvyko 634 žmonės. Per visą vakarykštę naktį ir rytą devyniais skirtingais laivais, kurie priplaukė prie Lansarotės (keturi pripučiami laivai), El Hierro (du „cayucos”), Gran Kanarijos (vienas „cayuco”) ir Tenerifės (du „cayucos”), buvo išgelbėti 652 žmonės.

Kanarų salų vyriausybės pirmininkas Fernando Clavijo paragino skirti daugiau valstybės išteklių, kad būtų galima spręsti didėjančios migracijos Atlanto kelyje problemą. Oficialiame vaizdo įraše F. Clavijo pabrėžė, kad archipelagas „yra solidarumo ir svetingumo šalis”, todėl jis pasisakė už tai, kad „reikia daugiau išteklių, kad būtų galima suteikti orią priežiūrą tiems, kurie atvyksta į mūsų krantus”. Jis taip pat apgailestavo, kad tūkstančiai žmonių ir toliau žūsta jūroje, bandydami pradėti naują gyvenimą Europoje, ir pridūrė: „Negalime užmerkti akių.”

- Advertisement 4-

Naujausi