30.9 C
Tenerife
Antradienis, 26 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaTenerifėPENKTADIENIS PREMJERAS - gaisras dabar apima 5 000 hektarų plotą, nors šiandien...

PENKTADIENIS PREMJERAS – gaisras dabar apima 5 000 hektarų plotą, nors šiandien buvo geresnė diena

- Advertisement 3-


Antradienio naktį ant Arafo kalno Tenerifės rytuose prasidėjęs miško gaisras jau apima 5 000 hektarų plotą, nors šiandien (penktadienį) kovos su liepsnomis darbai buvo teigiami. Jis ir toliau nekontroliuojamai dega, o jo perimetras Arafo, Candelaria, El Rosario, La Orotavos, Santa Ursulos, La Viktorijos, El Sauzal, Tacoronte, La Matanza ir Guímar savivaldybėse jau siekia 50 kilometrų, paveikdamas pušyną, daugiausia La Esperanza kalne, ir miško vainiką.

Pagal savivaldybes gaisras paveikė 44 % Arafo, 35 % Candelaria, 20 % Santa Úrsula, 15 % La Victoria de Acentejo, 13 % El Rosario, 7 % El Sauzal, 5 % La Orotava, 4 % La Matanza, 1 % Tacoronte ir 1 % Tacoronte savivaldybių, laukiama, kol bus išsiaiškinta, kokia dalis Guímar savivaldybės yra paveikta.

Tai paaiškėjo šįvakar per 22.00 val. surengtą spaudos konferenciją, kurioje buvo pateikta naujausia informacija apie gaisro eigą.

Kanarų salų prezidentas Fernando Clavijo ypač pabrėžė šiandien atliktą puikų darbą. „Valandos kaupiasi, jie pavargo, bet žmonės ir toliau atiduoda visas jėgas”, – sakė jis.

Jis taip pat paaiškino, kad šiandien nuliūdino tai, jog ugnis viršijo Cho Marcialo viršūnę, todėl atsargumo sumetimais ir dėl to, kad nežinome, kaip ugnis vystysis šiąnakt, ypač atsižvelgiant į rytoj prognozuojamą orą su padidėjusia temperatūra, buvo nuspręsta tęsti naują evakuaciją iš El Pelado, Las Dehesas ir Las Coloradas miestų Gjimaro savivaldybėje ir Izaña vietovėje; kai kurie pastatai taip pat buvo paveikti La Lagunetoje.

Tuo tarpu šiąnakt 226 kariai toliau dirbs sausumos keliais, dar 100 karių užtikrins kelių užkardų saugumą ir panašiai, o 40 karių rūpinsis logistika. Rytoj (šeštadienį) per dieną 265 kariai dirbs gesinimo darbus sausuma, o su liepsnomis kovos 19 oro pajėgų (17 – intervencijai ir 2 – koordinavimui). Šiandien hidroplanai atliko 81 skrydį, pripildydami vandens iš Santa Kruso uosto, o po to grįžo į pagrindinę gaisro teritoriją.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai