28.3 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021
Reklama
PradžiaFuerteventuraGran Kanarijoje taikomi 1-ojo lygio apribojimai, Lanzarotėje ir Tenerifėje – antrojo.

Gran Kanarijoje taikomi 1-ojo lygio apribojimai, Lanzarotėje ir Tenerifėje – antrojo.

- Advertisement 3-

Gran Kanarijos saloje užsidegė žalia šviesa. Epidemiologinis lygis saloje pagerėjo, buvo priimtas sprendimas sumažinti pavojaus lygį iki pirmojo. Nuo šiol, kaip ir Fuerteventūroje, El Hierro, La Gomeroje ir La Palmoje, leistini iki dešimties žmonių susitikimai tiek viešose, tiek privačiose vietose, o maitinimo įmonių darbo laiko pabaiga – vidurnaktis. Lauko terasose lankytojų skaičius neribojamas, vidaus zonose – 75% nuo įprasto klientų skaičiaus.

Be to, jei sėdima bare ar restorane, prie vieno stalo gali sėdėti ne daugiau kaip šeši žmonės, prie baro – ne daugiau kaip keturios grupės, o lauke – ne daugiau kaip 10 žmonių. Salai pasiekus 1 pavojaus lygį, yra leidžiami masiniai renginiai su išankstine autorizacija, savo veiklas pradeda sporto klubai, galimi kultūriniai renginiai.

Tai buvo vienintelis pavojaus lygio pasikeitimas salose, kurį vakar paskelbė Valdančioji taryba. Likusiose salose pavojaus lygis nepakito. Lanzarotė ir Tenerifė dabar yra vienintelės teritorijos, kuriose nustatytas 2 pavojaus lygis.

Vakcinacijos mastai:
Kalbant apie skiepijimą, Valdančioji taryba išanalizavo vakcinacijos mastą ir pareiškė, kad „tai leidžia mums išlaikyti prognozę, kad vasarą bus paskiepyta ne mažiau kaip 70% tikslinės populiacijos, t. y. vyresnių nei 16 metų asmenų“. Vyriausybės atstovas spaudai Julio Pérez apibūdino internetinę prašymų sistemą kaip „įspūdingą sėkmę“, kuri jau apdorojo daugiau kaip 250 000 paraiškų ir skyrė daugiau kaip 100 000 siuntimų vakcinacijai.

Šiuo metu, priklausomai nuo amžiaus grupės, skiepai skiriami iki liepos 31 dienos. Jauniausieji skiepijami paskutiniai. Tiesą sakant, salose jau yra paauglių ir dvidešimtmečių, kurių kalendoriuje liepos mėnesį pažymėta skiepijimosi data.

Paspartinti skiepijimą galima ir dėl atsargų tiekimo stabilizacijos. J. Pérez praneša, kad per ateinančias keturias savaites Kanarų salos gaus dar 650 000 įvairių vakcinų dozių.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai