36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaFuerteventuraEsant dabartinei epidemiologinei situacijai, Kanarų saloms gresia eilinis turistų netekimas

Esant dabartinei epidemiologinei situacijai, Kanarų saloms gresia eilinis turistų netekimas

- Advertisement 3-

Praėjusią savaitę Kanarų salų turizmo ministerijai teko pasistengti, kad Vokietija neįtrauktų salų į rizikos zonų sąrašą, kuriame, dėl padidėjusio infekcijų skaičiaus, yra Katalonija ir Kantabrija. Tačiau dabar kyla abejonės, ar situacija nepasikeis į blogąją pusę. Norint to išvengti, būtina pasiekti susirgimų Covid-19 virusu skaičiaus mažėjimo.

Salose išties siaučia virusas. Bendras Kanarų salų sergamumo rodiklis per septynias dienas net du kartus viršijo leistiną, Robert Koch instituto nustatytą rodiklį. Vakar šis rodiklis siekė 103.5, palyginti su 50, kuriuos nustatė etaloninis epidemiologijos centras Vokietijoje.

Jungtinėje Karalystėje padėtis dar blogesnė. Kanarų salos tebėra gintariniame sąraše, ir panašu, kad JK vyriausybė kitą mėnesį leis vakcinuotiems asmenims keliauti į gintarinės spalvos zonas. Keliautojams grįžus, karantinuotis nereikės.

Tačiau Kanarų salų turizmo sektorius baiminasi, kad jei susirgimo atvejų skaičius ir toliau didės per kelias artimiausias dienas, salynas bus įtrauktas į raudonąjį sąrašą. Tokiu būdu grįžusiems keliautojams teks apsistoti valstybiniame karantino viešbutyje, kainuojančiame 1 750 svarų sterlingų. Jungtinė Karalystė reikalauja, kad IA14 neviršytų 50. Tuo tarpu Kanarų salose vakar šis rodiklis siekė 163.

FEHT prezidentas José María Mañaricua įspėja, kad pagrindine kelionių atšaukimo priežastimi išlieka baimė ir netikrumas. “Vokietijoje, kaip ir bet kurioje kitoje Europos šalyje, priklausančioje Šengeno erdvei, kelionės yra leidžiamos tiems asmenims, kurie turi neigiamą PGR testą, yra persirgę Covid-19 infekcija ne anksčiau nei prieš šešis mėnesius, arba yra vakcinuoti. Šiuo metu vakcinuoti tik 40% Belgijos, Vokietijos ir Olandijos gyventojų. Jungtinė Karalystė taiko šviesoforo sistemą, kurios dėka kelionės į Kanarų salas tampa neįmanomomis. Kol kas esame priskiriami gintarinės spalvos zonai, tačiau tikėtina, kad greitu metu pateksime į raudonąją“, – teigia José María Mañaricua.

Nors kai kurios kelionių platformos, pavyzdžiui, “TravelgateX”, vakar teigė, kad kelionių užsakymų į Kanarų ir Balearų salas skaičius padidėjo po to, kai Boris Johnson paskelbė apie liepos 19 d. apribojimų pabaigą, J. M. Mañaricua ir kiti pramonės ekspertai pabrėžia, kad tai yra netiesa. Kelionių užsakymai buvo sustabdyti.

Kompanijos “Be Cordial & Resorts” generalinis direktorius Nicolás Villalobos teigimu, britai nedega noru keliauti. “Matome šviesą tunelio gale, tačiau mes vis dar esame tunelyje”, – sako N. Villalobos, kuris, kaip ir J. M. Mañaricua, mano, kad iki spalio ar lapkričio mėnesio užsienio turizmas į salas tikrai nesugrįš.

TIKROJI RIZIKA – TEISĖS AKTŲ NESILAIKYMAS:
Turizmo ministerija įspėja, kad “realus pavojus” prarasti ir taip menką turistų skaičių kyla tuo atveju, jei visuomenė ir įmonės nesiims atitinkamų veiksmų ir nesilaikys visų priemonių, skirtų Covid-19 viruso plitimo mažinimui salose. “Britų turistai neatvyksta, vokiečiai skeptiški, tačiau nuo jų priklauso mūsų ateitis. Vasara jau dabar bus sunki. Turime žvelgti į spalį, tačiau daugelis įmonių gali bankrutuoti”, – tęsia turizmo ministras.

“Patekimas į raudonąjį arba rizikos sąrašą reiškia, kad kelionės bus nutrauktos. Tačiau didžiausia problema yra tai, kiek laiko prireiks rinkos atsigavimui. Turime imtis veiksmų, kol problema dar nėra labai rimta. Kai situacija pablogės, jau bus per vėlu. Privalome veikti jau dabar”.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai