36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaSveikataECDC pateiktame Covid-19 žemėlapyje Kanarų salos priskiriamos didelės rizikos teritorijoms ir yra...

ECDC pateiktame Covid-19 žemėlapyje Kanarų salos priskiriamos didelės rizikos teritorijoms ir yra pažymėtos raudona spalva

- Advertisement 3-

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) atnaujino Covid-19 žemėlapį, kuriame nurodomos viruso plitimo zonos. Septynios Ispanijos dalys, įskaitant Kanarų salas, dėl didelės užkrato rizikos dabar priskirtos raudonajai zonai. Iš viso Europoje yra tik trys raudonai arba tamsiai raudonai pažymėtos vietovės. Likusios zonos yra geltonos arba žalios spalvos.

Pavojaus zonų priskyrimo taisyklės: jei bendras Covid-19 atvejų skaičius per 14 dienų yra nuo 75 iki 200, o testų teigiamumo rodiklis yra lygus arba didesnis nei 4%, arba jeigu bendras šis rodiklis yra didesnis nei 200, bet mažesnis nei 500, zona tampa raudona. Jei IA14 yra lygus arba didesnis nei 500, vietovė žymima tamsiai raudona spalva.

Raudona spalva pažymėtos septynios autonominės Ispanijos bendruomenės:
Kanarų salos – visos salos skaičiuojamos kaip vienas regionas.
Andalūzija – įskaitant Costa del Sol ir Marbella.
Valensijos bendruomenė – įskaitant Costa Blanca ir Benidorm.
Katalonija – įskaitant Barseloną.
Aragon – šiaurinė Ispanijos dalis, esanti šalia Katalonijos.
Kantabrija – šiaurinė Ispanijos dalis, besiribojanti su Prancūzija.
La Rioja – šiek tiek žemiau Kantabrijos.

Likusieji Ispanijos regionai, taip pat Portugalija, pažymėti oranžine spalva, o tai reiškia, kad per pastarąsias 14 dienų susirgimų skaičius buvo mažesnis nei 50, o tyrimų teigiamumo rodiklis siekė 4 arba daugiau procentų; arba kad susirgimų skaičius buvo didesnis nei 50, bet mažesnis nei 75, o tyrimų teigiamumo rodiklis siekė 1 arba daugiau procentų.

Nors COVID-19 sveikatos pažymėjimas leidžia laisvai judėti Europos Sąjungoje (ES), nes įrodo, kad asmuo prieš keturiolika dienų iki kelionės buvo paskiepytas, Belgijos sveikatos apsaugos ministras Frank Vandenbroucke šiandien (pirmadienį) dėl didelio sergamumo rekomendavo vengti kelionių į raudonąsias zonas, jei asmuo nėra visiškai paskiepytas. Ministras paragino piliečius šią vasarą keliauti vadovaujantis “sveiku protu”.

“Asmeniškai aš nevažiuočiau į Kanarų salas ar Kataloniją, jei nebūčiau paskiepytas. Kelionės nėra draudžiamos, galioja judėjimo laisvė. Tačiau be taisyklių dar reikia vadovautis ir sveiku protu”, – RTBF tinklui pateiktuose pareiškimuose teigė Frank Vandenbroucke.

Šiuo metu daugiau nei 76% pilnamečių belgų yra paskiepyti pirmąja vakcinos doze. 4 milijonai paskiepyti dvejomis dozėmis. Belgijos teigimu, rugsėjo mėnesį šalyje bus paskiepyti 70% šalies gyventojų.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai