26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosIki liepos 1-osios planuojama atidaryti 80% viešbučių Kanarų salose

Iki liepos 1-osios planuojama atidaryti 80% viešbučių Kanarų salose

- Advertisement 3-

Viešbučiai, apartamentų kompleksai ir kitos apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės Kanarų salose palaipsniui pradėjo savo veiklos atnaujinimą. Įmonės duris atvėrė jau gegužę ir, tikimasi, kad šis procesas tęsis birželį, kol iki liepos 1 dienos bus atidaryti 80% visų, Kanarų salose esančių viešbučių.

Padidėję vakcinacijos mastai bei sumažėję kelionių apribojimai Europoje paskatino viešbučių tinklų veiklos atnaujinimą ir viltį, kad vis daugiau europiečių pradės keliauti.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau, nors pastarosiomis savaitėmis lūkesčiai padidėjo ir tikimasi tam tikro suaktyvėjimo, apgyvendinimo įstaigų užimtumo lygis, kurio tikimasi šiame sektoriuje, nėra labai aukštas. Ekspertų skaičiavimais, vasaros sezono metu viešbučių užpildymas sieks 40-50%.

Daugelio viešbučių tinklų savininkai pripažįsta, kad veiklą atnaujina ne dėl išaugusios paklausos, o todėl, kad jie privalo pateikti pasiūlymus savo klientams. Pavyzdžiui, iki šiol kai kurios grupės atidarė tik poroms skirtas įstaigas, tačiau vasarą jos siūlys daugiau paslaugų šeimoms.

„Barceló” paskelbė birželio mėnesį ketinantis atidaryti dar tris viešbučius, o tai reiškia, kad svečiams bus prieinami 80% jų apgyvendinimo įstaigų.

„RIU“ teigimu, per ateinančias savaites keli viešbučiai duris atvers Gran Kanarijoje, Fuerteventūroje ir Tenerifėje. Taigi, iki liepos mėnesio Kanarų salose bus atidaryti 12 iš 18 jų viešbučių.

Bendrovės pranešime teigiama, kad Kanarų salos yra ta vieta, kur veikla bus atnaujinama sparčiausiai. Iš šešių „RIU“ viešbučių, kurie liks uždaryti, keturi bus Gran Kanarijoje, vienas Tenerifėje ir vienas Fuerteventūroje.

„Lopesan group“ tinklo viešbučių padėtis panaši: iš 12 viešbučių, kuriuos jie turi Kanarų salose, tik 4 liks uždaryti. Tai du viešbučiai „Playa del Inglés“, „Ifa Faro“ ir „Costa Meloneras“. „Lopesan Hotel Group“ teigia, kad vasaros sezonui atidarys „Abora Buenaventura“ Gran Kanarijoje ir „IFA Altamarena“ Fuerteventūroje.

Gran Kanarijoje atidaromi „Lopesan Baobab Resort“, „Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso“, „Kumara Serenoa by Lopesan Hotels“ ir „Abora Interclub Atlantic by Lopesan Hotels“. Vadovybė yra labai atsargi. Jie mano, kad liepą ir rugpjūtį, palyginti su pastaraisiais mėnesiais, padėtis „šiek tiek pagerės“, tačiau teigia, kad kol į salas negrįš JK, Vokietijos ir Šiaurinių šalių turistai, padėtis nebus stabili.

Jie nerimauja, kad „per didelė pasiūla gali lemti kainų kritimą ir sumažinti pelningumą“.

Yra ir kitų viešbučių tinklų, pavyzdžiui, „Be Cordial Hotels & Resorts“, kurie atlaikė pasaulinės pandemijos naštą, ir artėjant vasarai tikisi pasiekti 60% užimtumą, pasikliaudami nacionaliniu, vietiniu ir mažos apimties tarptautiniu (Vokietijos ir Olandijos) turizmu. Abi šios šalys sumažino apribojimus ir leido vykti į Kanarų salas, o grįžtant atšaukė karantino prievolę.

Svetingumo ir turizmo verslininkų federacijos (FEHT) prezidentas José María Mañaricua labai atsargiai vertina šios vasaros prognozes. Jis pabrėžia, kad turizmo versle vis dar yra daug nežinomųjų. Kalbant apie nacionalinę rinką, J. M. Mañaricua nuomone, vasarą svarbiausia išliks kaina, už kurią oro linijos parduos skrydžių bilietus.

„Reikės patikrinti, ar kelionių į Kanarų salas iš žemyno kainoms taikoma 75% nuolaida. Jei bilietų kainos sieks 300 ar 400 eurų asmeniui, turistai iš pusiasalio negalės atvykti į salas“, – pripažįsta J. M. Mañaricua.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Didžiosios Britanijos turizmo rinka, FEHT prezidentas nėra toks optimistiškas kaip Kanarų salų vyriausybė. J. M. Mañaricua teigia, kad net jei Jungtinė Karalystė įtrauks Kanarų salas į savo žaliąjį sąrašą, anglai ir toliau nesilankys salose, kol bus privalomas PGR testas, grįžus į JK. „Šios išlaidos šeimai taps neįkandamomis“, – sako jis.

Jis įsitikinęs, kad nuo liepos mėnesio Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga panaikins „šviesoforo“ sistemą ir bus įvestas skiepų sertifikatas. „Tuomet keliautojų srautai ženkliai padidės“, – sako jis. Toks anglų turizmo stabdymas reiškia, kad Tenerifėje, kuri yra labiau priklausoma nuo šios rinkos, vasaros prognozės yra prastesnės ir atidaroma mažiau viešbučių. Remiantis „Ashotel“ duomenimis, birželio mėnesį bus siūloma 50% vietų.

Spalio mėnesį tikimasi sulaukti 80% viešbučių užimtumo.

- Advertisement 4-

Naujausi