24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaĮvykiaiPaskelbta informacija apie Ispanijos policininkų reidą nelegaliame 3D ginklų spausdinimo ceche Tenerifėje

Paskelbta informacija apie Ispanijos policininkų reidą nelegaliame 3D ginklų spausdinimo ceche Tenerifėje

- Advertisement 3-

Nacionalinės policijos atstovai ir Mokesčių agentūros pareigūnai išardė pirmąjį nelegalų 3D ginklų gamybos cechą Ispanijoje. Santa Cruz de Tenerifėje už nusikalstamą veiklą, susijusią su neteisėtu ginklų laikymu ir sprogmenų saugojimu, suimtas vyras. Aptikta supremacistinė simbolika ir su terorizmo tematika susijusi literatūra.

Sulaikytasis – 55 metų Ispanijos pilietis, iki Hugo Chávez pergalės rinkimuose buvęs Venesuelos kariškis, šiuo metu vadovauja slaugos namams Tenerifės sostinėje. Prieš kelerius metus jis grįžo ir gyvena Tenerifėje.

Operacija buvo surengta 2020 metų rugsėjo 14 d., tačiau teisėjo nurodymu liko slapta. Vakar policijai buvo leista atskleisti informaciją. Per kratą konfiskuoti du 3D spausdintuvai, 11 3D spausdintuvų siūlų ričių ir daugybė gamyboje naudojamų kompiuterinių įrenginių.

Oficialiame nacionalinės policijos pareiškime teigiama, kad objekte buvo sumontuota veikianti 3D spausdinimo įranga, kuria vos per dvi minutes buvo galima pagaminti ginklų vamzdžius.

Taip pat konfiskuoti 19 3D spausdintuvu atspausdinti ginklų rėmai, devynios apkabos, du duslintuvai, dvi nenumeruotos rankinio ginklo skaidrės, dvivamzdžių ginklų dalys, šaudymo kaiščiai bei Airsoft AR-15 automato kopija.

Rasti du elektrošokai, penki duriamieji ginklai ir mačetė.

Taip pat rasta ekstremistinė literatūra, knygos apie partizaninį karą mieste ir apie tai, kaip namuose pasigaminti sprogmenų su 3D spausdintuvo pagalba. Pareigūnai aptiko supremacistinę literatūrą ir pistoleto dėklą su Antrojo pasaulinio karo metu naudotais skiriamaisiais Vokietijos kariuomenės ženklais.

Operacijai vadovavo Santa Cruz de Tenerifės 3-iasis teismas, kuris iki šiol laikė operaciją paslaptyje. Ji prasidėjo, kai specialieji agentai aptiko asmenį, kuris neteisėtai internetu pirko pagrindines šaunamųjų ginklų dalis ir sprogstamąsias medžiagas.

Išanalizavus gautą informaciją, buvo sukurta grupė, kuri atliko kratas keturiose Santa Cruzo vietose. Įėję į vieną iš patalpų agentai aptiko visu pajėgumu veikiantį 3D spausdintuvą, gaminantį ginklo rėmus.

Sulaikytasis turėjo visą arsenalą detalių, kurias surinkus būtų gaunamas pilnavertis ginklo rėmas. Tokiu būdu sulaikytasis galėjo pagaminti šaunamąjį ginklą.

Trimatis 3D spausdinimas, vadinamas priedų gamyba, yra trikdanti technologija, kuri eksponentiškai padidina šaunamųjų ginklų platinimo pavojų. Tai puiki galimybė nusikalstamoms teroristinėms grupuotėms pačioms pasigaminti savo ginklų arsenalą.

2019 metų spalį Vokietijoje buvo įvykdytas teroristinis išpuolis prieš žydų sinagogą. Išpuolio metu be kitų ginklų bei sprogmenų buvo panaudotas 3D spausdintuvu pagamintas ginklas.

GIC pirmauja kovoje su šiais naujais nusikalstamais būdais. Šiuo metu Komisijos inspektorius, atstovaujantis Ispanijai, vadovauja Europos policijos darbo grupei, veikiančiai platformoje „Empact Firearms“. Ji skirta kovai su šioje srityje kylančiomis grėsmėmis, o konkrečiai – reagavimui į 3D šaunamųjų ginklų spausdinimo keliamą grėsmę. Mokesčių agentūros Muitinės ir specialiųjų mokesčių departamentas, pasitelkdamas Muitinės priežiūrą, minėtoje platformoje taip pat vadovauja operatyviniams veiksmams, susijusiems su neteisėta prekyba ginklais.

Ši operacija Ispanijoje pabrėžia puikų muitinės policijos pajėgų ir Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimą, kurį skatina ES.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai